SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Hóember papírtányérokból

F-B Zsuzsi [cikkei] - 2009-01-19
A téli hangulatú lakás elképzelhetetlen hóember nélkül! Ha már van papírhópehely az ablakodon, akkor ideje, hogy egy kedves fülvédős hóember is mosolyogjon rád az ajtódról! Iskolás gyerekek önállóan is készíthetik, kisebbek kis segítséggel. Remek mulatság!

Amire szükséged lesz:

- 3 fehér papír tányér (különböző méretűek is lehetnek)
- Narancssárga és fekete kartonpapír
- 2 fekete zsenilia szál
- 1 fehér zsenilia szál
- 1 világoskék zsenilia szál
- Két hatalmas zöld pom pom
- Maradék anyag a sálnak
- Három közepes méretű gomb
- Fekete filctoll
- Rózsaszín ceruza
- Papírragasztó
- Ragasztószalag
- Papírvágó olló

Így készül:



Hóember papírból1. Fektesd az asztalra a három papírtányért, lefordítva. Rakd sorba, mintha egy hóember részei lennének, és egy tollal üss lukat a felső tányér alsó szegélyébe, úgy fél centire a szélétől.
2. A középső tányérra két lukat fúrj, egyet a tetején, egyet az alján, a felső tányéréhoz hasonlóan.
3. A harmadik tányérra csak egy luk kerül: a tetején.
4. Vágd a fehér zsenilia szálat háromfelé. Ezzel kösd össze a hóemberünk részeit egymáshoz úgy, hogy egy zsenilia darabot U alakban meghajlítasz, és a két végét a felső tányér alsó-, ill. a középső tányér felső lukába tűzöd. A tányérokat megfordítva, tekerd össze a zsenilia szál végeit. Hogy biztosan tartson, simítsd a végeket a tányér hátoldalához és ragasztószalaggal ragaszd le (a harmadik fehér zsenilia darabot tedd el, jó lesz később valami más saját készítésű játékhoz, ajándékhoz!)
5. Egy másik zseniliadarabbal kösd össze a legalsó és a középső tányért, a hátoldalon sodord össze, és ragaszd le a zseniliaszál végeit, ahogy a 4. pontban le van írva.
6. Vágj ki egy nagy háromszöget a narancssárga papírból, a hóember orrának. Kerekítsd le a sarkait egy kicsit, ha gondolod. Ragaszd a felső tányér közepére!
7. Fekete filctollal rajzolj szemet, szájat neki!
8. Rózsaszín ceruzával satírozd be az orcáját!
9. A kék színű zseniliaszálat hajlítsd meg egy kicsit és ragaszd a felső tányér tetejére, ez lesz a hóemberünk fülvédőjének a pántja. Két végére ragaszd fel a két zöld pompomot.
10. A középső tányérra ragaszd fel a három kabátgombot!
11. A keze úgy készül, hogy a két fekete zsenilia szálból levágsz egyharmad részt, ezt a kis darabot keresztbefekteted a hosszabb részen, kb. 4 centire a végétől, keresztbe áthajtod szorosan a túloldalra mindkét végét a rövid szálnak, így rögzítve a hosszúhoz. És már készen is van a három ujja! Ragaszd a két karját a középső tányér két széléhez. Könyékben meg is hajlíthatod a karjait!
12. Vágj ki két egyszerű csizmaformát a fekete kartonból és ragaszd fel az alsó tányér aljára!
13. Köss a hóember nyakára sálat, mintás vagy egyszínű maradék anyagból!

Jó szórakozást!

A kaboose.com nyomán

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja