Továbbképzés férfiak számára
[cikkei] - 2004-04-01
Kötelező és kötelezően választható tantárgyak, amelyeket egyáltalán nem oktatnak sehol, ennélfogva nem is kell őket komolyan venni (?)...
Kötelező tantárgyak:
Hogyan váljak le az anyámról (2000 óra)
A fizetésemet a feleségemnek adom (550 óra gyakorlati foglalkozás)
A foci csak egy sport, Ronaldo pedig egy hülye (esszéírási gyakorlat az adott témában, 30 óra)
A feleségem nem az anyám (550 óra)
Kötelezően választható tantárgyak:
Nem vagyok féltékeny a gyermekemre (50 óra)
A szennyesbe rakom a levetett zoknimat (400 óra gyakorlati foglalkozás)
Nem pisálok mellé (400 óra gyakorlati foglalkozás)
Hogyan lazítsunk úgy, hogy ne tűnjünk lustának (300 óra)
Hogyan éljünk túl egy náthát agonizálás nélkül (200 óra)
Előbb sikerül kielégíteni a társam, mielőtt elkezdené tettetni (800 órás szeminárium gyakorlati bemutatókkal - MICSODA?!)
(Oyeyele Monika gyűjtése)
Családinet hozzászólások:
Következő hír
A természetfilmes utolsó mondata
LEGOLVASOTTABB
Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról
A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.
Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai
Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.
Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is
A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.
Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!
Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.
A herecsavarodás okai, tünetei és kezelése - az újszülöttek és a kamaszok nagyobb veszélyben vannak
A herecsavarodás (heretorzió vagy torsio testis) egy ritka, de súlyos állapot, amely leginkább újszülötteknél és a serdülés korai szakaszában járó fiúknál fordul elő, de bármely életkorban kialakulhat. A probléma a herekocsány megcsavarodásával jár, amely a herék vérellátását gátolja. Ez kezelés nélkül a here elhalásához is vezethet.
Közösségi hozzászólások: