SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Ismét igényelhető az ingyenes Önismereti munkafüzet

Családinet [cikkei] - 2022-12-14
A nagy érdeklődésre való tekintettel ismét igényelhető az az ingyenes Önismereti munkafüzet, amelyet a Civilút "Mindenki" elnevezésű mentális egészség program keretében készített el. A kiadvány pszichológiai játékokat, izgalmas feladatokat, szokatlanul egyszerű kérdéseket és válaszokat is tartalmaz. Aki hajlandó nagyon komolyan játszani velünk, aki kezébe veszi a munkafüzetet, sokat tehet önmagáért, a lelki egészségéért.

A postcovid állapot, a határunkban zajló háború, a gazdasági világválság, a klímakatasztrófa hatalmas lelki teherként nehezedik minden korosztályra. A bizonytalanság a legnagyobb stresszforrás mindennapjainkban, ami kialakíthat, felerősíthet, tartóssá tehet lelki tüneteket. A Civilút „Mindenki” programjának egyik kiemelt célja az, hogy segítő kezet nyújtson mindenkinek, aki nyitott a pszichológiára, hiszen a lelkünkről szerzett tapasztalat, tudás védelmet jelent a félelem, a szorongás, a szomorúság, a boldogtalanság, a lelki szenvedés és számos lelki betegség ellen. Az Önismereti munkafüzet Szy Katalin felnőtt klinikai szakpszichológus, író és Igor Lazin grafikusművész közös alkotása.

Mindenki Program Önismereti munkafüzet

- Az Önismereti munkafüzet játékait, feladatait, kérdéseit a terápiákban is használjuk. Olyan ez a kiadvány, mint egy jól hallgató pszichológus. Elgondolkodtat, inspirál, tükröt tart annak, aki a kezébe veszi. A bennünk gomolygó érzések, gondolatok, vágyak, szükségletek szavakba öntve terápiás hatásúak. Ha valaki leírja a belső, szubjektív tartalmait, a munkafüzetben objektív üzenetként bekerül az idő forgásába, és ettől a pillanattól eltávolodva lehet, hogy azonnal enyhíti a lelki fájdalmat, fókuszba helyez szunnyadó konfliktust, vagy rávilágít tudattalan tartalmakra. A kitöltött munkafüzetet évekkel később elő lehet venni, hogy szembesüljünk azzal, vajon mindent megtettünk-e magukért, a környezetünkért, a boldogságunkért, a nyugalmunkért.  Kitöltve elajándékozhatjuk valakinek, aki nagyon közel áll hozzánk. Nincs annál szebb dolog, mint az önfeltárulkozás. Igor Lazin illusztrációja nagyon humoros. Emberivé, esendővé teszi Freud figuráját, aki pont olyan elveszett, „mezítlábas”, kedves, játékos, furcsa, mint bármelyikünk – beszél a kiadványról Szy Katalin.

Mindenki Program Önismereti munkafüzet

A pszichológus és a grafikusművész kivételes párost alkotva a munkafüzet elkészítése mellett a „Mindenki” mentális egészségprogram támogatásával az Instagram @anximeter nevű oldalán is azon dolgozik, hogy követőink egyszerre tanuljanak és szórakozzanak. A „Mindenki” program mottója: Ha ismered önmagad, ismered a világot! Ebben a szellemben ismét igényelhető a kiadványunk. Aki 2022. december 16-ig a www.mindenki.eu oldalon regisztrál a Támogatói Körbe, majd a megjegyzés rovatban feltünteti, hogy kéri az Önismereti munkafüzetet, majd megadja a postacímét, annak a Civilút ingyenesen megküldi azt.

A kiadvány itt igényelhető: https://mindenki.eu/tamogatoi-kor/

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja