Egyelőre nem tudni, hogy mi áll a tragédia hátterében.
Nem tudni, miért dobta el az életét
Egy fiatal diák úgy döntött, hogy eldobja magától az életet, felakasztotta magát - értesült a Metropol.
Egyelőre nincsenek információk arra vonatkozóan, hogy miért döntött így az újpesti gimnazista diák. A gimnázium Facebook-oldalát elárasztották az együttérző kommentek a diákok és a szülők részéről is.
Gyürén is öngyilkosságot kísérelt meg egy 11 éves kislány a napokban: személyvonat elé ugrott. Szándékosan léphetett a sínekre - számolt be a történtekről a Tények. A gyereket mentőhelikopterrel szállították kórházba, csodával határos módon ugyanis túlélte a gázolást, azonban még most is élet és halál között lebeg.
Hogy milyen jelek utalhatnak öngyilkossági szándékra, arról itt írtunk bővebben.
Ha Ön is úgy érzi, segítségre lenne szüksége, keresse az ingyenesen hívható 116-123 vagy 06 80 820 111 telefonszámot! Ha öngyilkossági gondolatai vannak, látogassa meg ezt az oldalt! Amennyiben másért aggódik, ezt az oldalt érdemes megnézni.
Indexkép: Andreas Lischka képe a Pixaaby-en
Jól szeretni - Vekerdy Tamás 10 legfontosabb tanácsa, amiket minden anyuka imádni fog, ha boldog és kiegyensúlyozott gyereket szeretne
Sokszor érezzük magunkat elveszettnek a gyereknevelés útvesztőjében. Vajon jól csináljuk? Elég jó szülők vagyunk? Mitől lesz boldog, önbizalommal teli, kiegyensúlyozott a gyerekünk?
Vekerdy Tamás, a magyar gyermeklélektan legendás alakja, több évtizedes tapasztalatával és végtelen emberségével segít eligazodni ezekben a kérdésekben. "Jól szeretni - Tudod-e, hogy milyen a gyermeked?" című könyve nemcsak gyakorlatias tanácsokat ad, hanem megnyugtat, bátorít és felszabadít: nem kell tökéletesnek lennünk, csak jelen kell lennünk - és jól szeretni.
Még jobban figyelj a fogaid egészségére menopauzában!
A változókorban lévő nőknél az ösztrogénszint csökkenése növeli a fogágybetegség kockázatát, különösen azoknál, akiknél genetikai vagy egyéb hajlamosító tényezők, például csontritkulás (oszteoporózis) áll fenn. Aki az oszteoporózis kezelésére biszfoszfonát tartalmú gyógyszert szed, az mindenképpen tájékoztassa erről fogorvosát, mert ez a hatóanyag a csont regenerációs képességét is csökkenti, ami egyes fogászati beavatkozásoknál komplikációkhoz vezethet - hívja fel a figyelmet dr. Dobos Andrea, a Semmelweis Egyetem Parodontológiai Klinikájának tanársegédje.
Közösségi hozzászólások: