Paplanba csavart csecsemőt találtak egy fonyódi buszmegállóban
/Képünk illusztráció/
A tájékoztatás szerint az újszülöttre kutyasétáltatás közben talált rá egy pár, majd riasztotta a mentőket. A 45-50 centiméteres egészséges kislány megtalálása előtt fél órával jöhetett világra - írták.
A 8 fokos hidegben hagyták a szabadban a babát
Mint írják, a mentők sokat látott bajtársait is megérintette a szomorú eset.
"Fonyódra kérte a mentők gyors segítségét egy pár, mert kutyasétáltatás közben egy paplanba csomagolt csecsemőt találtak az egyik buszmegállóban. A helyszínre riasztott rutinos mentőegység már induláskor bekapcsolta a betegtér fűtését és útközben előkészültek az ellátásra.
Perceken belül helyszínre értek, ahol egy 45-50 centis, egészséges újszülött várta őket a nyolcfokos hidegben, aki kb. 30 perce jöhetett a világra. A kislány mentéséhez hamarosan újabb mentőegység csatlakozott és végül stabil állapotban szállíthatták kórházba az újszülöttet.
Érdekesség, hogy a segítségül érkező bajtársak mindegyike apuka, ráadásul az ellátást megkezdő mentőtechnikusnak éppen két hónapja született meg első gyermeke. Nem csoda, hogy ő még ma is elcsukló hangon mesélt a hétvégén történtekről állomásvezetőjének az esetmegbeszélésen. Az újszülöttnek boldog, egészséges életet kívánunk, az életmegmentésben résztvevőknek gratulálunk!" - olvasható az Országos Mentőszolgálat Facebook oldalán.
Akár 5 év börtönt is kaphat az anya
Ha egy nő közterületen hagyja gyermekét, akár 5 év szabadságvesztés is lehet a büntetése, ha fény derül a kilétére. Van más alternatíva is, mellyel nem veszélyeztetik a pici testi épségét és életét azok a nők, akik úgy döntenek, nem szeretnék felnevelni gyermeküket.
Ők az anonim szülés és a nyílt vagy titkos örökbeadás mellett is dönthetnek, valamint továbbra is működnek az országban babamentő inkubátorok, melyek listája itt található: Babamentő inkubátorok
Az újszülött gyermek inkubátorba helyezése jognyilatkozatnak minősül, ami azt jelenti, hogy az anya ezzel a cselekedetével automatikusan lemond a gyermekéről, és hozzájárul ahhoz, hogy örökbefogadó szülőket keressenek számára. Noha a törvény elvileg az ő számukra is lehetővé teszi, hogy hat héten belül meggondolják magukat, és visszakérjék a gyermeket, senki nem keresi őket, és a személyazonosságuk nagy valószínűséggel soha nem fog kiderülni. Ez az ügymenetet mindenképpen lerövidíti, ám a gyermek későbbi gyökérkeresését gyakorlatilag lehetetlenné teszi.
Olvasd el ezt is: "Értem már soha nem jön vissza anyukám" - Elfelejtett gyerekek, akiket kórházban hagytak
Indexkép: Depositphotos.com
Közösségi hozzászólások: