SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Indul a Szenior Akadémia új tavaszi kurzusa

Családinet [cikkei] - 2021-02-02
Már lehet regisztrálni a február 8-tól kezdődő Szenior Akadémia ingyenesen látogatható, online programsorozatára. A Semmelweis Egyetem 2019-ben indította el az eseménysorozatot, kifejezetten az idősebb korosztálynak és hozzátartozóinak. A mostani tavaszi szemeszter 12 előadásában olyan témákkal találkozhatnak az érdeklődők, mint az otthonápolás kérdése, az időskori táplálkozás fontossága, vagy a fogpótlás, a fejfájás, a cukorbetegség, vagy a szívritmus zavarok.

Felvállalva az oktatás, a betegellátás és kutatás mellett a tudományos ismeretterjesztés feladatát is, a szervezők 2021 tavaszán ismét várják az érdeklődőket a prevenciós célú szabadelőadás-sorozatra. A Szenior Akadémián az érdeklődők megtanulhatják a korosztályt érintő, leggyakoribb betegségek felismerését, kezelési lehetőségeit, azok megelőzését, valamint betekinthetnek az orvostudomány legújabb eredményeibe és az előadók között találkozhatnak az egyetem vezető professzoraival is.

A mostani programsorozat újdonsága, hogy több kar bevonásával valósulnak meg az előadások, hiszen az Általános Orvostudományi Kar mellé csatlakozott a Fogorvostudományi és az Egészségtudományi Kar is – emelte ki dr. Nagy Zoltán, a Semmelweis Egyetem professzor emeritusa, a Szenior Akadémia szervezője.

Kiemelt figyelmet kapnak az otthonápolási kérdések is, ezen a területen sok gyakorlati ismeretet hallhatnak a résztvevők – tette hozzá a kurzus szakmai vezetője. Külön előadás szól majd ennek a területnek a feladatairól és lehetőségeiről, amellyel kapcsolatban tanácsok is elhangoznak. Az idős emberek megbetegedéseinek és gyógyításának sajátosságai, a rehabilitáció és a helyreállító orvoslás, az időseknek szóló táplálkozási tanácsok, a szívritmuszavarok korszerű ellátása – mind a kiemelt témák közé tartoznak.

A Szenior Akadémia rendszeres látogatói az elmúlt évben emléklapot is kaptak, amelyet idén ismét kiosztanak elektronikus formában. A résztvevők visszajelzései alapján nagy szükség van a programsorozatra és dr. Nagy Zoltán bízik benne, hogy a járvány végeztével további tervek is megvalósulhatnak, így többek között további karok csatlakozhatnak majd a programsorozathoz.

Az előadássorozat ingyenes, de a férőhelyek korlátozott száma miatt regisztrációhoz kötött. Regisztrálni csak egyszer kell a Szenior Akadémia honlapján, a sorozat megkezdése előtt és az első 1000 regisztráló tud részt venni az előadásokon, tekintettel a Zoom létszámkorlátjára. A program február 8-a és május 10-e között heti rendszerességgel látható és hallható, hétfőnként 18 órától, kivéve a március 15-i és április 5-i munkaszüneti napokat. A 2020-as őszi szemeszterben a koronavírus járvány miatt már az online térben tartották meg az előadásokat a Zoom-program segítségével, ez a tavaszi félévben sem változik.

Fotó: Kovács Attila – Semmelweis Egyetem

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja