SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

21 kínos gyermekmondás, amely minden szülőt zavarba hoz

Bajdó Bettina [cikkei] - 2020-12-18
A gyerekek olyan üdítően őszinték, nem kertelnek, nevén nevezik a dolgokat, ez azonban időnként elég kínos lehet. Különösen akkor, ha olyan dolgokról beszélnek a nyilvánosság előtt, amelyeket mi soha nem mondanánk ki hangosan.

A gyerekek a legváratlanabb pillanatokban hozzák ránk a frászt, amikor angyali ártatlansággal tesznek arcpirító megjegyzéseket másokra, vagy ami még rosszabb, hangos kérdéseket tesznek fel valakiről, aki szemben ül velünk.  Bármennyire is kínos helyzetbe hoznak néha gyermekeink, utána mosolyogva idézzük fel a pillanatokat, amelyekre jó emlékezni, s nevetve mesélhetjük el másoknak.
 

Jó szórakozást a 21 kínos gyermekmondáshoz!
 

#1. Ne feledd, soha nem vagy egyedül a fürdőszobában, a gyermeked mindig figyel. Így volt ez Liáéknál (3) is, aki csodálkozva kérdezte édesanyját a zuhanyzás után: „Anya, miért van szakálla a puncidnak?”
 

#2. Két anya beszélget a játszótéren, amikor egyikük fia, Oli (4) odaszalad és rájuk néz: „Anyukámnak nincs babája, csak kövér.”
 

#3. Apuka Tibi (5) fiával buszozik reggel, amikor a gyerkőc feléje fordul és jó hangosan megkérdezi:

„Apa, te kakiltál ma?”

#4. A nagy családi ünnepség tökéletes alkalom András (4) számára, hogy végre ellenőrizze, igaz-e az, amit szülei mindig mondanak Laci bácsiról: „Laci bácsi, te valóban nem tudsz háromig számolni? Szívesen megtanítalak.”
 

#5. Anna (3) különösen elbűvölő volt a szupermarket pénztárosa előtt: „Te úgy nézel ki, mint a nagymama!”
 

#6. Vasárnap reggel a metróban Bence (6) nagyon megsajnált egy fiatal nőt, akinek az éjszakai parti sminkje nem volt időtálló: „Nekem is volt már fekete a szemem. Még mindig fáj?”

#7. Az uszoda közös zuhanyzóinak megvan a maga varázsa. Gréta (7) tudja, mit akar: „Én is olyan nagy melleket akarok, mint amilyen a néninek van.”
 

#8. Amikor Tomi (3) és Dominik (3) beszélget a játszótér közepén: „Az én apukámnak nagyobb kukaca van, mint a tiédnek. Olyan nagy, mint egy autó.”

#9. Anya kislányával táncol a táncparketten, Lili (4) szárazon kommentálja anya táncstílusát: „Anya hagyd abba a táncolást, úgy nézel ki, mintha szétesnél!”
 

#10. A vonatozás szórakoztató. Különösen, ha Márk (5) is a fedélzeten van: „Apa, pukiztam és nagyon büdös.”
 

#11. Ezért kell mindig helyesen viselkednie a négy fal között is. A gyerekek mindent kivisznek a külvilágba, például Sára (7) az uszoda látogatásakor: „Gyere, pisiljünk a zuhany alatt! Otthon is mindig ezt csináljuk.”

#12. Amikor a gyerekek bókokat mondanak, az időnként kínos lehet, különösen a nyilvánosság előtt. Laura (4) csak az édesanyjának akar bókolni a saját módján: „Igen, Elza néni melle nagyobb, mint a tied. A tied viszont sokkal hosszabb.”
 

#13. Az édesanyja csak gondolatban tette fel a kérdést, ám Kristóf (5) hangosan is kimondta. A válasz egyébként az anya volt, ami még kínosabbá tette az egészet: „Te a nagymamája vagy az anyukája vagy a fiúnak?”
 

#14. A gyerekek értékelik az őszinteséget. Legalábbis Beni (5), aki az esti videócsevegés során egyenesen elárulja a nagyapjának, miért nem vette fel tegnap senki: „Tegnap este otthon voltunk. Apának egyszerűen nem volt kedve válaszolni.”

#15. Gyerekeknél még a húspult látogatása is kalanddá válik. A hentesnek sem teszik fel mindennap Mira (3) kérdését: „Apának kukija van, neked is?”
 

#16. Ha nem kérdezel, akkor hülye maradsz - gondolta valószínűleg Emília (5), és csak megkérdezte a fodrásztól, ami foglalkoztatta: „Terhes vagy, vagy csak kövér?”
 

#17. A gyerekek néha kellemetlenné tehetik a szülők és a nagyszülők kapcsolatát. Nimród (7) nagymamája nem nagyon örült ennek a bejelentésnek a vasárnapi közös ebéd után: „Bátran csomagolj csak annyi maradékot, amennyit akarsz, úgyis mindig kidobjuk.”

#18. Amikor a postásnak a negyedik emeletre kell felmennie, a lelkesedés néha alábbhagy. Az ajtóban lévő Csenge (4) köszöntése minden bizonnyal nem tette szebbé a napját: „Miért lélegzel olyan furcsán? Beteg vagy?”
 

#19. Ha csak körül akarsz nézni a cipőboltban, ám az eladónő azonnal felajánlja segítségét. Janka (6) válaszát nem fogadták annyira lelkesen: „Köszönöm, nem kérünk segítséget, úgyis online rendelünk.”

#20. Bianka (6) nagy figyelmet szentelt szülei biológia órájának, és örömmel osztja meg tudását mindenkivel, aki a baba és a has szavakat együtt említi: „Nem, a baba nem anya hasából jön, hanem a puncijából.”
 

#21. Róza (4) minden gond nélkül felteszi azt a kérdést, amelyet annyi anya feltett már magának szoptatás után: „Hová tűnt a melled?”
 

Indexkép: natalia1808-tól a pixabay-en
További fotók: 
Kelsey Ann Vere-től
edusoft-tól
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja