Koronavírus: ezek az új szabályok az iskolákban
Németh Noémi [cikkei] - 2020-09-10
Kásler Miklós kedden küldött el egy javaslatot az intézményvezetőknek, melyben új szabályokat és ajánlásokat fogalmaztak meg az iskolák számára.
A Pénzcentrum szerezte meg a dokumentumot, melyből kiderül:
- Ha egy gyermek vagy pedagógus betegség miatt otthon marad, a gyógyulás után csak a háziorvos, kezelőorvos igazolásával, vagy kórházi zárójelentéssel mehet újra iskolába.
- Hatósági házi karantén lejárta után csak a járványügyi hatóság által kiadott határozattal lehet újra látogatni az intézményt.
- Iskolai szünetet az igazgatók saját hatáskörben nem, csak az Oktatási Hivatal rendelhet el a járványhelyzet okán.
- Az első félévre eső iskolai ünnepségeket, kulturális programokat későbbre kell halasztani, megszervezésükkor pedig be kell tartani a létszámkorlátozásokat és ügyelni kell az egészségvédelmi intézkedések betartására is.
- Szülők és más kísérők nem léphetnek be az intézményekbe, csak az igazgató előzetes engedélyével, illetve a szülőknek szervezett programok esetén (pl. szülői értekezlet).
- A tornaórákat meg lehet tartani, de a délutáni edzéseket és énekkar próbákat - ahol több osztály tanulói is együtt lennének - ajánlott felfüggeszteni bizonytalan ideig.
- Mostantól akár a tantermekben is lehet étkezni, ha csak így megoldható, hogy elkülönüljenek egymástól az osztályok az ebéd, tízórai, stb. alkalmával.
Nálatok hogy zajlik idáig a tanév? Történt bármilyen rendkívüli esemény? Egyetértetek az új szabályokkal? Várjuk az észrevételeket és tapasztalatokat a cikk alatt!
Családinet hozzászólások:
Következő hír
Mindenkinek ilyen szomszédokat kívánunk
LEGOLVASOTTABB
Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról
A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.
Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai
Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.
Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is
A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.
Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?
A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.
Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!
Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.
Közösségi hozzászólások: