A mentőben jött világra egy ócsai kisfiú
Kercsó Dorottya [cikkei] - 2020-07-08
A kereken 4000 grammos újszülött és édesanyja is jól vannak.
Egy 39. hetében lévő ócsai kismama hívta a mentősöket ma hajnalban, mert megindult nála a szülés, és a fájásai egyre erősebbekké váltak – olvasható az Országos Mentőszolgálat Facebook-posztjában. A mentésirányító azonnal riasztotta a legközelebbi esetkocsi mellett a Cerny Alapítvány rohamkocsiját is, akik perceken beül kint voltak a vajúdó asszonynál.
A szülés addigra már olyannyira előrehaladott állapotba jutott, hogy a szakemberek a mentőkocsiban segítették világra a 4 kilós kisfiút, akivel minden rendben volt, és azonnal fel is sírt. Anyát és gyermekét végül stabil állapotban szállították kórházba.
Forrás: Országos Mentőszolgálat/Facebook
Kapcsolódó cikkeink:
- A mentőben tudta meg a kétgyerekes zsámbéki anya, hogy újra szülni fog
- Mentőben adott életet gyermekének egy somogyi nő - fotó a piciről
- Percek alatt, a 4-es számú főúton született meg egy kisbaba
- Teendők váratlan otthonszülés esetén: mit tegyek, ha már nem érek be a kórházba?
Kép: Rainer_Maiores / pixabay
Családinet hozzászólások:
LEGOLVASOTTABB
Szamárköhögésem velőt rázó története
Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?
Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!
A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés
A szamárköhögés (pertussis) egy rendkívül fertőző, bakteriális eredetű betegség, amelyet a Bordetella pertussis nevű baktérium okoz. Legfőképpen a légutakat érinti, és minden korosztályt veszélyeztet, de különösen a csecsemőkre jelent nagy kockázatot. Az elmúlt évekhez képest Magyarországon drámaian nőtt az esetek száma, így fontos, hogy minden szülő tisztában legyen a tünetekkel, a megelőzéssel és a kezelési lehetőségekkel.
Tovább bővült és frissült a Semmelweis HELP alkalmazás
Új funkciókkal bővült és frissült a Semmelweis Egyetem ingyenes tünetellenőrző alkalmazása, a Semmelweis HELP. A fejlesztéseknek köszönhetően ezentúl önállóan is kereshető az alkalmazásban elérhető 740 betegség, sérülés és állapot tüneteinek enyhítésére és az egyéb teendőkre vonatkozó tudásanyag. Emellett a felhasználói visszajelzések nyomán egyértelműbbé vált a profilok létrehozása, módosítása. A Semmelweis HELP-nek jelenleg már több mint 229 ezer felhasználója van, nekik az új funkciók eléréshez elég csak frissíteniük az alkalmazást.
Közösségi hozzászólások: