Tizenegy évesen elsőéves az egyetemen az amerikai csodagyerek
Kétévesen írt-olvasott, négyévesen osztott, kilencéves korára pedig kijárta az általános- és középiskolát. Egy évet járt főiskolára, idén pedig a Minnesotai Egyetemen kezdte meg tanulmányait a mindössze 11 éves Elliott Tanner.
A kisfiút édesanyja, Michelle kíséri a kampuszon belül egyik tanteremből a másikba. Amíg a gyerek az órán ül, az asszony kávézik.
Elliott elmondása szerint néhány hétig téma volt a csoporttársai között, hogy egy náluk jó tíz évvel fiatalabb gyerekkel járnak együtt egyetemre, de már nem számít szenzációnak, mindenki megszokta, hogy ott van. Nehézségek azért persze így is adódnak:
„Mindig az első vagy a második sorba kell ülnöm, különben a sokkal magasabb csoporttársaim miatt nem látom a táblát” – mondta el a helyi tévének Elliott, majd hozzátette: „Én csak egy egyszerű egyetemista vagyok. Nem hiszem, hogy különleges lennék. Olyan vagyok, mint bármelyik 21 éves, csak épp 11 évesen.”
A kisfiú matematika vagy fizika professzor szeretne lenni, ha nagy lesz, de vonzza az elméleti fizikus pálya is. Addig is alig várja, hogy hamarosan kvantumfizikát tanulhasson az egyetemen, szabadidejében azonban kortársaihoz hasonlóan ő is szívesen olvassa Harry Potter kalandjait.
Kapcsolódó cikkeink:
- Autista, mentális beteg vagy csodagyerek? - Az Asperger-szindrómáról
- Zenetanulás a szülővel és nagyszerű eredmények a gyerekeknél: a Suzuki-módszer alapjai
- Minden csecsemő zseninek születik: a Shichida-módszer elképesztő eredményei
- Okosbaba-program (Doman-módszer): így lehet kihozni a maximumot a csecsemőkből
Kép: Strahan Sara and Keke / youtube
Kérjük, támogasd munkánkat!
Ha szeretsz minket olvasni, ha csaltunk már mosolyt az arcodra, ha segített már neked valamelyik szakértõnk, vagy ha egyszerûen Te is fontosnak tartod, amit csinálunk, kérjük, támogasd munkánkat!
Banki átutalással:
Magnet Bank 16200106-11697987
Kedvezményezett: Családi Háló Közhasznú Alapítvány
Közlemény: Média támogatás
Vagy bankkártyás fizetés Simplepay-el az alábbi gombra kattintva:
Közösségi hozzászólások: