Az első fotók a debreceni négyes ikrekről
Kercsó Dorottya [cikkei] - 2019-10-28
A három kislány és egy kisfiú jól vannak, szépen fejlődnek, és hamarosan elhagyhatják a kórházat.
Anita, Anna, Panna és Richárd 32 hétre születtek 1230 és 1750 gramm közötti súllyal a Debreceni Egyetem Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikáján. Mesterséges megtermékenyítéssel, inszeminációval fogantak, édesanyjuk a terhesség 28. hetétől feküdt kórházban velük. A szülés spontán indult meg, a babákat császármetszéssel segítették a világra.
A szülők – a 33 éves Nagy Richárd és a 26 éves Nagyné Kozák Anita – elmondták, hogy mindig is több gyereket szerettek volna, és bár nem egészen így tervezték a családalapítást, örömmel fogadják az ikreket, és igyekeznek minél jobb szülőkké válni.
A debreceni klinikán legutóbb három éve, azt megelőzően harminc éve születtek négyes ikrek.
Kapcsolódó cikkeink:
- Négyes ikrek születtek Debrecenben
- Tizenhárom gyerek után négyes ikreket vár egy 65 éves német nő
- "Csodát tettetek" - már 45 millió forintnyi adomány gyűlt össze a hajdúszoboszlói hármasikrek családja számára
- Így néz ki a has ikerszülés után: nem szégyenli anyutestét a fitnessmodell
Képek: Czeglédi Zsolt/MTI
Családinet hozzászólások:
LEGOLVASOTTABB
Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról
A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.
Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai
Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.
Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?
A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.
Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is
A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.
Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?
A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.
Közösségi hozzászólások: