SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

25 millió forint 7 kórháznak, mentőszolgálatnak

Családinet [cikkei] - 2005-10-27
A 80 jó lehetőség közül nem volt könnyű okosan dönteni

Budapest, 2005. október 26. – A K&H gyógyvarázs gyermek-egészségügyi program már második alkalommal segíti a magyar gyermekegészségügyet 25 millió forinttal. Ez évben a tavalyinál is nagyobb érdeklődést tanúsítottak a kiírásnak megfelelő intézetek; míg 2004-ben 65, addig 2005-ben a 110 érintett intézményből 80 küldött be pályázatot. Ez évben az összesen 25 millió forintot 7 intézmény nyerte.

 

A K&H Bank nem csak ügyfelei számára kíván jó lehetőségeket biztosítani, hogy azok jó döntéseket hozhassanak, hanem maga is okos döntéseket kíván hozni az üzleti életen kívül is. Közismert tény, hogy a fekvőbeteg ellátás a magas szakmai színvonal mellett sokszor az eszközök és felszereltség tekintetében hiánypótlásra, korszerűsítésre szorul. Nincs ez másként a gyermek ellátás területén sem.

 

A K&H gyógyvarázs programban olyan intézmények pályázhattak, akiket az Országos Egészségügyi Pénztár finanszíroz, amelyek Magyarországon fekvőbeteg szakellátást végző gyermek-szakkórházak, kórházak, klinikák és országos intézetek gyermekosztályai, valamint a mentőszolgálatok. Az intézmények egyenként 5 millió forint értékben pályázhattak gyermekgyógyászati- és mentési eszközök, berendezések beszerzésére.

 

Míg 2004-ben 65 darab pályázat érkezett be az intézményektől, úgy a kiíró idén 80 darabot kapott, a budapesti kórházakból 26, míg a vidékiektől 54 darab pályázat érkezett be. A vidéki intézetek részéről Baranya -, Borsod-Abaúj-Zemplén -, Csongrád - és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyékből jött a legtöbb kérelem. A pályázati anyagokból kitűnik, hogy leggyakrabban továbbra is klinikai vagy hordozható (transzport) inkubátorra, lélegeztető gépre, ágy melletti észlelő vagy betegőrző monitorra, illetve ambuláns vérnyomásmérőre van a legnagyobb szükség.

 

A pályázat elbírálására a K&H szakmai zsűrit kért fel, amelynek összeállításánál fontos szempont volt a függetlenség, a kiemelkedő szakmai múlt és a gyermekegészségügy helyzetének széleskörű ismerete. A pályázat elbírálása során a zsűri igyekezett díjazni azt is, ha egy pályázó alkalmazkodva az adott gazdasági helyzethez, a lehető legtöbb lehetőségnek utánajárt, és így a nagyobb értékű műszereket (felújítva, vagy az Európai Unió más országaiból a standard magyar árnál) kedvezőbb áron tudja beszerezni. Mivel a díjazott pályázatok között volt olyan, ahol a megpályázott eszköz értéke nem érte el a maximális összeget, ezért az előzetesen tervezett öt intézmény helyett 7 nyer eszközt, illetve berendezést, egyéni igénylista alapján.

 

A zsűri döntése alapján a K&H gyógyvarázs pályázat idei nyertesei:

  • Kenézy Gyula Kórház - Rendelőintézet Csecsemő és Gyermekosztály - Debrecen
  • Mátészalkai Kórház

§         Petz Aladár Megyei Kórház Gyerekosztály – Győr

  • Szegedi Újszülött Életmentő Szolgálat Alapítvány

§         Tolna Megyei Balassa Kórház - Szekszárd

  • Vadaskert Kórház
  • Városi Kórház Kazincbarcika

 

A 2004-ben indított program folytatása mellett szóltak a tavalyi nyertesek visszajelzései is.

 

“A K&H gyógyvarázs pályázaton elnyert támogatás, amely döntően gyermekkardiológiai eszközöket tartalmazott, az eltelt egy év alatt mintegy 1800 szívbeteg gyermek ambuláns vizsgálatait tette lehetővé, valamint közel 350 bent fekvő gyermek monitorizálását. Az eszközök megkönnyítik a gyermek súlyos szívelváltozásánának korai felismerését és így kezelésüket is könyebbé teszik.”

 

Dr. Laki István

osztályvezető főorvos

Kaposi Mór Megyei Kórház - Kaposvár

 

“A K&H gyógyvarázs gyermek-egészségügyi programjának anyagi juttatása mindenképp nagy segítség a kórházak és a gyermekosztályok számára, mivel az orvosilag és technikailag lehetséges, azonban gazdaságilag lehetetlen gyógyító eszközöl között egyre nagyobb szakadék tátong.

Kórházunk a tavalyi év folyamán egy nagy értékű vérgázanalizáló gépet vásárolt a pályázat egyik szerencsés nyerteseként.”

Dr. Sipos Péter

osztályvezető főorvos

Békés Megyei Képviselőtestület Pándy Kálmán Kórháza, Csecsemő- és gyermekosztály - Gyula

 

A zsűri munkájában 2005-ben részt vett:

-         Dr. Békefi Dezső, a Magyar Gyermekorvos Társaság főtitkára, a Tatabányai Gyermekkórház Alapítója

-         Dr. Buday-Gyarmati Andrea, gyermekgyógyász szakorvos

-         Dr. Győri Erzsébet, a K&H Egészséges Nemzetért Alapítvány kuratóriumi tagja

-         Horváth Magyary Nóra, a K&H Bank kommunikációs ügyvezető igazgatója

-         Dr. Mészner Zsófia, az Országos Gyermekegészségügyi Intézet Főigazgatója

-         Dr. Tímár Krisztina, az Egészségügyi Minisztérium Egészségpolitikai Főosztály főosztályvezető helyettese (gyermekgyógyász-, urológus- gyermeksebész szakorvos)

 

 

További információ:

Jónyer Mária

Lenhardt & Weichinger Communications

Tel: (06-1) 279 3914, (06-1) 279 3900

Mobil: 06-20 379 8126

e-mail: maria.jonyer@landw.hu

 

 

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja