SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Unokájával együtt árult különféle drogokat a kalocsai nagymama

Faragó Tamás [cikkei] - 2018-07-18
Kábítószer kereskedelem és pszichoaktív anyaggal való visszaélés bűntette miatt két miskei személlyel szemben emelt vádat a Kalocsai Járási Ügyészség.

 

A két vádlott fél éven át Miskén és Kalocsán kábítószert és pszichoaktív anyagot tartalmazó tablettákat, porokat és növényi anyagokat árult.
2017 tavaszán a 22 éves férfi és 53 éves apósa a közösen használt házuk nappalijában és fürdőszobájában tárolták az általuk ismeretlen helyről beszerzett kábítószert és etil-hexedron (új pszichoaktív anyag) tartalmú porokat. Egy digitális mérleg segítségével a növényi törmelékeket és porokat itt porciózták ki, amiket fóliába csomagolva árultak kalocsai és drágszéli vevőiknek.

A fiatalabb gyanúsított a 68 éves nagymamát is beszervezte a kereskedésbe; a kábítószert adagonként 500-1000 forint közötti értékben értékesítette a környéken a nagyi. Nála 2017. október 12-én tartottak házkutatást, akkor is éppen árulni indult; mellényzsebében 21 adag drogot találtak.

A miskei vádlottak ingatlanában ugyanaznap tartott házkutatás során 351 darab alufóliába csomagolt növényi törmeléket, MDMA-t tartalmazó, koponya-6 és Hulk feliratú tablettákat, etil-hexedron tartalmú fehér porokat, továbbá adagoláshoz szükséges eszközöket találtak. A lefoglalt digitális mérleg felületén kannabisz maradványok voltak. Emellett a munkahellyel és rendszeres jövedelemmel nem rendelkező vádlottaktól több mint 1 millió forint készpénzt is lefoglaltak. A miskei férfiaktól lefoglalt kábítószer mennyisége meghaladja a csekély mennyiség felső határát, annak mintegy 3-4-szerese, de nem éri el a jelentős mennyiség alsó határát - írta az ugyeszseg.hu.

A két vádlott és a nagymama mellett egy negyedik férfi is az ügy vádlottja: ő tavaly ősszel bukott le, előtte mintegy két éven át árult herbált a lakóhelye közelében élőknek, köztük az egyik vádlottnak is.

Indexkép: wikimedia.org

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja