SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Diszkriminációra tanít a nyolcadikos biológia tankönyv

Családinet [cikkei] - 2014-11-11
A könyv írónői szerint szépséghibás minden lány, akinek szőrös a karja, lába, arca! Ezenkívül az sem mindegy, hogy kinek miként van szedve a szemöldöke, illetve már most célszerű elkezdeni a ránctalanítást is!

A könyv írónői szerint szépséghibás minden lány, akinek szőrös a karja, lába, arca! Ezenkívül az sem mindegy, hogy kinek miként van szedve a szemöldöke, illetve már most célszerű elkezdeni a ránctalanítást is!

A biológia tankönyvek megújítására azért került sor néhány évvel ezelőtt, mert hiányzott belőlük az ún. egészségtan modul. Ehhez tartozik a Szépségápolás címszó alatt futó olvasmány is, amely kozmetikai tanácsokat osztogat a 14 éves lányoknak. Azt, hogy mindennek mi köze van az egészséghez, vélhetően csak a könyv írónői tudják.

A könyv szerint ideális, hogy a nyolcadikos lányok gyantázzák, epilálják magukat, erről még illusztráció is készült. Mellesleg az is jó ötlet lehet, hogyha a lányok vegyszerrel kiszőkíttetik a szőrzetüket.

Az olvasmány további részében azt is bemutatják az írónők, hogy milyennek kell lennie az ideális szemöldöknek. A túl hosszú, vagy rövid változatok nem jók, a nem szedés pedig egyenesen elfogadhatatlan, sugallja a könyv. Arra azonban nincsen alternatíva, hogy azok a fiatalok mit csináljanak, akiknek eleve túl rövid a szemöldökük, vagy nincs elég szőrük, hogy a tökéletesnek kikiáltott formát elérjék.

A könyv szerint a szépségápoláshoz hozzátartozik a smink is, anélkül vélhetően ápolatlannak tűnnek a nyolcadikos lányok. Az írónők úgy gondolják, hogy 14 évesen sminkkel menni az iskolába teljesen elfogadható, sőt a szempillaspirál használatát még be is mutatják. Arra azonban nem adnak tippeket, hogy például a „nem tökéletes szemöldökű” lányok használhatnak szemöldökceruzát, hogy kijavítsák a „természet hibáját”.

Fontos még az is, hogy már ifjú serdülőkorban felvegyék a lányok a küzdelmet a gravitációval, és arckrémekkel masszírozzák magukat, hogy ne legyenek ráncosak. A szövegben nem esik szó arról, hogy ezen kozmetikai feladatok finanszírozása kinek a dolga, illetve hogy a lányoknak egyeztetnie kellene mindezekről a szüleikkel is.

Látván ezt az olvasmányt, a kérdés csak az: Hogyan hatnak mindezek a tanácsok a fiatal lányok énképére? Serdülőkorban a külsőségek, a kortársak véleménye rettenetesen sokat nyom a latba a kamasz közösségekben. Legyen szó akár a fiúkról, akár a lányokról, senki sem tudja függetleníteni magát attól, hogy a társaik mit gondolnak róla.

Amint a gyerekek elolvasták a Szépségápolás című írást, óhatatlanul is mindenki azokra a lányokra fog gondolni, akik valamely testrészükön szőrösek, vagy szőrösebbek, mint a többiek. Ez pedig cikizésre, csúfolódásra, a „problémával küzdő” illető kinevetésére adhat okot. Mindez pedig önbizalomhiányhoz, vagy akár egy egész életre szóló lelki sebhez, sőt, még öngyilkossághoz is vezethet!

Ahelyett hát, hogy a biológiai tankönyvben a születésünktől adott, természetes emberi tulajdonságok lennének feltűntetve, az írónők inkább egy általuk ideálisnak ítélt állapotot mutatnak be, és kényszerítenek rá a fejlődésben lévő fiatalokra. Aki pedig nem követi a könyvben megjelölt normákat, azt meg is bélyegzik.

Szerintünk inkább ők a szépséghibások!


Képek: facebook.com
 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja