Az Amerikai Gyerekgyógyászati Akadémia szerint a kamaszok rossz egészségi állapota, a csapnivaló jegyek sokasága és egyéb problémák, amelyekkel küszködnek, elkerülhetőek lennének, ha a tanítás legkorábban fél 9-kor vagy még később kezdődne.
Az akadémia kutatásának az volt a célja, hogy az iskolai órákat a test belső órájának pubertáskori eltolódásához igazítva olyan javaslatot fogalmazzanak meg, ami segíthet a kamaszok iskolai problémáinak megoldásában. A diákok körében este legalább két órával később jelentkezik az alvásigény, és 8,5-9,5 óra alvás az ideális, ezért reggel ugyanennyivel később kelnének fel.
Az amerikai Nemzeti Gyermek Egészségügyi Rendszer vezetője, Judith Owens a hároméves kutatás eredményeiről tartott beszámolójában elmondta, hogy a hosszabb alvás csökkenti a napközbeni álmosságot, ugyanakkor növeli a tanulmányi eredményeket. Ezek mellett redukálja a depressziót, a kedvtelenséget és az elhízás kockázatát.
Russel Foster, az Oxfordi Egyetem kutatója a 10 órás iskolakezdés hatásait tanulmányozva arra a következtetésre jutott, hogy a 8 órai kezdés a lehető legrosszabb. Már a 8 óra 30 perces start esetében is jelentős különbség mutatkozik, de a 10 órakor induló tanóra lenne az ideális – mondta.
A statisztikák szerint az amerikai egyesült államokbeli általános iskolások kevesebb, mint 8 órát, míg a gimnazisták pedig kevesebb, mint 6 órát alszanak egy éjszaka.
Forrás: filantropikum.com
Kép: flickr.com
A tavaszi UV-sugárzás elleni védekezés fontossága
A tavasz beköszöntével az éghajlat változása mellett a napsugarak intenzitása is fokozatosan növekszik. Bár sokan a nyári hónapokkal társítják az erős napfényt és a lehetséges bőrkárosodást, már a tavasz elején is jelentős UV-sugárzási értékek érhetők el. E blogbejegyzés célja, hogy részletesen ismertesse az UV-sugárzás tudományos hátterét, annak hatását a bőrre és a szemre, valamint bemutassa a megelőző intézkedéseket, amelyekkel elkerülhetjük a hosszú távú károsodásokat.
A tartós és egészséges fogyás kulcsa az életmódterápia
Az egészséges fogyáshoz a személyre szabott étrenden és a mozgáson alapuló életmódterápián át vezet az út - mondja dr. Vékony Blanka dietetikus. A Semmelweis Egyetem Egészségtudományi Kar Dietetikai és Táplálkozástudományi Tanszékének tanársegédje kiemeli: az életmódterápiában nem önmagában a fogyáson, hanem a test zsír-izom arányának optimalizálásán van a hangsúly. Emellett itt fontos szempont a fokozatosság és a fenntarthatóság, szemben a divatdiétákkal, amelyek gyors sikerrel kecsegtetnek ugyan, de akár különféle hiánybetegségekhez is vezethetnek.
Azt mondták neki, sosem lehet anya - Egy nő, aki dacolt minden előítélettel
Tonje Grønbeck története inspiráló bizonyítéka annak, hogy az igazi szeretet és kitartás felülírhat minden akadályt. A spinalis muszkuláris atrófiával (SMA) élő nőnek orvosai azt mondták, sosem lehet anya. De ő és párja, Morten, nem hagyták, hogy mások véleménye befolyásolja az életüket. Ma pedig két gyönyörű lány boldog édesanyja.
Közösségi hozzászólások: