SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Rendelet-tervezet a veszélyes hulladékokról

Családinet [cikkei] - 2014-01-16
Lakóházban és üdülőben kizárólag a háztartásban képződött veszélyes hulladékot és csak a közös helyiségekben lehet gyűjteni - egyebek mellett ezt tartalmazza a hulladék törvény végrehajtási rendeletének tervezete, amely a kormány honlapján jelent meg.

Veszélyes hulladék gyűjtése társasházakban:
   
A gyűjtő - például a társasház - csak akkor gyűjthet veszélyes háztartási hulladékot, ha annak elszállítására van hulladékgazdálkodási engedélye. Amennyiben az ilyen anyag tárolására szolgáló konténer megtelik, az elszállításáról azonnal intézkedni kell. Bár a tervezet nem nevesíti, de háztartási veszélyes hulladék például a használt sütőolaj, elem, fényforrás vagy elektromos eszköz.
 
A veszélyes hulladék elszállítása:  
 
A veszélyes hulladék begyűjtője az elszállításra gyűjtőjáratot szervez. Amint birtokba veszi a veszélyes hulladékot, az a tulajdonává válik. Alkalmanként legfeljebb 2 tonna veszélyes hulladék adható át a gyűjtőnek, de súlyától függetlenül el kell szállítani a hulladékká vált gázüzemű-, elektromos- és elektronikus berendezéseket, továbbá az olajat, valamint az elemet és az akkumulátort is.

A veszélyes hulladékszállítás menete:
   
A hulladék gyűjtője szállítási lapot állít ki a veszélyes hulladékról, amelyet 10 évig kell megőrizni. A szállító - a lap átadása után is - csak olyan hulladékot szállíthat el, amelyre hulladékgazdálkodási engedélye van.
    
Nem kötelesek átvenni mindegyik veszélyes hulladékot a hulladékkezelőnél:

A hulladékkezelő nem köteles átvenni azt a veszélyes hulladékot, amely különbözik a gyűjtővel kötött szerződésben foglaltaktól, vagy a szállítás módja olyan, hogy veszélyt jelent a környezetre - például lyukas a konténer. Ilyenkor a veszélyes hulladékot vissza kell szállítani a begyűjtőnek.

Forrás: MTI
Fotó:
Volker Von Domarus - 123RF.com

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja