SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Talált tárgyak osztálya

Török Monika [cikkei] - 2005-03-06
Az ember néha talál ezt-azt, esernyőt, fél pár lyukas zoknit, hasonló nagyságrendű értékeket. Az embergyerek már jóval érdekesebb dolgokat "talál", apuci playboyát, konyhapénzt - vagy egy sánta és szemlátomást éhező kiskutyát (lehetőleg háromlábút és szukát). Na de hát erre van a talált tárgyak osztály - vagy az állatmenhely. Igen ám, de az embergyerek, ha eléggé szemfüles, néha egészen más volumenben is képes találni. Csütörtökön az egyik lányom hazahozott egy gyereket.

Az ember az esernyővel, a fél pár lyukas zoknival és kis idő elteltével a háromlábú kutyával is tud mit kezdeni, ha szorult bele valami emberség (és állatság is, természetesen).

De mi a teendő egy talált gyerekkel?!

Megkérdezhetnénk, persze, a miniszterelnököt, ő is megoldotta valahogy, na ja, de neki nyilván a kabinetfőnöke is segített a házilagos nyomozásban (plusz, nyilván, az egész apparátus).

Az embernek általában nem áll rendelkezésére jól kiképzett sherlock holmes-csapat. Marad tehát a józan ész és maradnak a kétkezi megoldások.

Egy talált gyerek általában addigra, mire megtalálják, már nagyon éhes és feltételezhetően szomjas is. Továbbá nyilván van neki oka is, hogy talált gyerek lett, máskülönben nem volna az. Az első két problémával minden, magára valamit is adó emberszabású tud mit kezdeni, egy kis sült krumpli kólával csak a nagyon elszánt és tudatos vásárlóknak árt.

Na de mi lesz az okkal.

A talált gyerek ugyanis nem azért veszett el alapból, mert a gondját szépen formált körmondatokban akarná a világ tudomására hozni, megfontolván az esetlegesen felmerülő ellenérveket. Nem, ő inkább valami más megoldást választ, általában, például a világgá menést, és ha nagyon őszinték akarnánk lenni, ez még mindig a lehető legnormálisabb megoldás, mert mehetett volna a Dunának is (ott folyt az is), meg a keményen bepiálást vagy egy kis tűszúrást (nem fog fájni, csak egy pici csippentést érzel).

A talált gyerek attól lesz talált, hogy valójában akarja ezt a megtalálást. Ha legközelebb ilyen helyzetbe kerülnek, ezt ne felejtsék el. Igazából el akarja mondani, mi van vele - csak az olyan nehéz. Főleg, ha a talált ember egy gyerek, pláne kamasz, pláne ha egy igazgatói intőt kellett volna hazavinnie így, a középiskolás felvételi időszak kellős közepén. Mert nem akarja végighallgatni otthon esetleg azt, hogy mi lesz így belőled, édes lányom, jaj, hát nem viszed semmire, mihez kezdjek veled satöbbi.

Egyébként a talált gyerekkel még egyszerű. Van nagyobb probléma is.

Mert ott vannak - jó esetben - a szülei. Akik a megtaláláskor már nyilván őrjöngenek az idegességtől, a félelemtől, már nyilván szembenéztek minden elkövetett és vélt igazságtalanságukkal, már rég eldöntötték, hogy nagyjából nem érdekli őket, hányas az a rohadt matek, csak a gyerek volna már meg.

De még nincs, mert egy másik városban, egy másik lakásban a talált gyerek nem nyitja ki a száját, így még nincsenek felhíva a szülei, még nincs nekik elmondva, hogy jöjjenek, de tapintatosan ám, még nincs az, hogy a talált gyerek, akármekkorára nőtt, zokog, hogy hol van az anyucija, még az sincs, hogy nyílik az ajtó és nagy össznépi feloldó és mindent megbocsátó zokogás veszi kezdetét.

Ezért mondom én mindig, hogy vigyázni kell, mit talál az ember. Mert még az is előfordulhat, hogy a nagy megoldás után a saját gyerekére is esetleg más szemmel néz, horribile dictu: az is előfordulhat, hogy a saját gyerek saját rohadt matekjegyét is másként üvölti világgá.

Azért az esernyőkkel egyszerűbb.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

A herecsavarodás okai, tünetei és kezelése - az újszülöttek és a kamaszok nagyobb veszélyben vannak

A herecsavarodás (heretorzió vagy torsio testis) egy ritka, de súlyos állapot, amely leginkább újszülötteknél és a serdülés korai szakaszában járó fiúknál fordul elő, de bármely életkorban kialakulhat. A probléma a herekocsány megcsavarodásával jár, amely a herék vérellátását gátolja. Ez kezelés nélkül a here elhalásához is vezethet.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja