SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Hasznos haszontalan

Családinet [cikkei] - 2004-12-22
Míg a többség a fogyasztás bűvöletében egyre nagyobb kupac szeméthalmot gyárt – saját lakókörnyezetét és világát veszélyeztetve – addig néhány lelkes és igen kreatív alkotó a haszontalan hulladékot hasznosítja fel. Nem is akárhogyan!

Az idősebb szülők biztosan emlékeznek arra, hogy csemetéjüknek vécépapír-gurigát, tojástartó dobozt és hasonló szemétnek minősülő anyagot kellett technika órára bevinni, hogy abból tolltartó, gyerekjáték készüljön. A környezetei nevelés napjainkban egyre sürgetőbb kérdésére a SZIKE Környezet- és Egészségvédelmi Egyesület ad egy választ: hulladék játszóház. Mindennapi hulladékainkból saját kezünkkel és fantáziánkkal készíthetünk a személyesség varázselixírjével átitatott tárgyakat. A használati és ajándéktárgyak, valamint a játékok sokféle szemétbe kerülő alapanyagból készülhetnek: kiürült üveg, konzervdoboz, tejfölöspohár, vécépapír-guriga, kartondoboz, használt ajándékcsomagoló papír, nyomdai papírhulladék és így tovább. A hulladékok mellett könnyen beszerezhető természetes alapanyagokat is felhasználnak, így szárazvirágot, csigaházat, csirizt, vadszőlőindát, faágat, parafa dugót, rafiát, különböző magokat, maradék textíliát.
Az egyesület célja, hogy ezzel segítsék egy ésszerűbb, takarékosabb, fenntartható és emberibb életforma kialakulását. A program házigazdája Király-Nagy Éva kézműves, múzeumpedagógus.

forrás: www.kaleidoskop.hu

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja