SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Amit a manikűrről tudni érdemes

Kovács Henriett [cikkei] - 2011-05-12
A manikűr esztétikai szempontból fontos elsősorban, hiszen minden ember számára látható a kezünk, ami ki van téve az időjárás viszontagságainak, háztartási vegyszereknek, melyek súlyos és látható ártalmakat okoznak körmünkön, bőrünkön. Ezt megelőzhetjük gumikesztyű ill. különböző ápolókrémek használatával, ám ha ez nem történt meg, akkor segítséget jelenthet egy jó manikűrös.

A manikűr menete:

Fertőtlenítés, után lakkeltávolítás - ha van - , köröm formázása, rövidítése, majd a bőr (cuticula) feltolása, lazítása, utána a kéz áztatása. Áztatás után a már fellazított bőr eltávolítása ollóval, vagy krémmel, ezután bőrolajozás, esetleg masszás, majd zsírtalanítás után lakkozás.

A manikűr lehet hagyományos, vagy francia manikűr. A kettő között az a különbség, hogy míg a hagyományos manikűrnél eltávolítják a körömbőrt, a francia manikűr a természetességre törekszik, és ilyenkor a kezelés során meghagyják a körömbőrt.


Tipp: abban az esetben, ha a manikűrös nem kézmosással (saját, ill. vendég keze) kezdi a munkát, azonnal távozzunk az üzletből, mert a kézmosás elhagyása fertőzésveszélyes!

Kézápolási formák:

  • egyperces manikűr: A manikűrös kézmosás és fertőtlenítés után bőrradírral átdörzsöli, majd leöblíti a vendég bőrét, ezután ápolókrémmel megmasszírozza, végül igény szerint lakkozza.
     
  • mandulaolajos kézfürdő: 5 perces mandulaolajos kézfürdő, mely ellenállóvá teszi a körmöket és a kézbőrt. (A mandulaolajat többször is fel lehet használni, viszont figyeljünk oda arra, hogy amikor ezt a   szolgáltatást kérjük, manikűrösünk minden alkalommal a nevünkkel ellátott olajat használja, ne valaki másét.)
     
  • japán manikűr: A hagyományos manikűr után átcsiszolja a köröm felületét, majd méhviaszpasztát dörzsöl bele, ezután polírport helyez rá, és egy speciális gumifelületű polírozóval fényesre polírozza a köröm felületét, melytől erős és ellenálló körmöket kapunk.
     
  • paraffinos kézápolás: Manikűrösünk kézmosás, fertőtlenítés, bőrradírozás után ápolókrémmel bemasszírozza a kezünket, majd langyos paraffinba mártja. Ezután nylon kesztyűt húz rá, arra pedig egy frottír kesztyűt és 15 perc múlva eltávolítja. Különösen téli hideg napokon fontos a kéz védelme. Az egyik leghatékonyabb megoldást ilyenkor a rendszeres paraffinos kézápolás jelenti. A meleg, lezárt felület elősegíti a gyógykrémek mélyebb felszívódását, a bőr belülről való épülését. Ápoló és hidratáló hatása mellett megelőzi a kéz öregedésének árulkodó jeleit. A kezelés eredménye hosszantartó komfortérzetet biztosít.
     
  • Masszázs: Amellett, hogy a kézmasszázs kedvezően hat az egészségi állapotra és a közérzetre, segít, hogy a vendég kellemes érzéssel távozzon az üzletből.

Fotó: Nicola: Aqua  

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja