SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Kormos Anett - Foci VB 2010

Kormos Anett [cikkei] - 2010-06-17
Már napok óta minden, de minden az eb-ről, vb-ről, vagy mittom én milyen béről szól...

Tudjátok…dehogy tudjátok, honnan is tudnátok. Két dolgot kérdeztem még a kezdetek Futball VB (világbajnokság) 2010kezdetén az embertől. Az egyik, hogy horkol-e, a másik, hogy szokott-e meccseket nézni. A válasz mindkettőre nem volt.

Bezzeg alighogy kimondtuk a boldogtalanító igent, lehullt a lepel, és kiderült, hogy emberem igenis szívesen nézi a legkülönfélébb béket, sőt időnként horkol is közben. És ha szóvá teszem, hogy anno nem erről volt szó, akkor mindig azt kapom, hogy de ez kivételes alkalom, hogy ez egy
olyan, de olyan bé, ami minden évezredben csak egyszer…  Na ilyenből van nálunk heti kettő. Én meg közben egy egészen más bével („b” meg) öblögetek, mikor rágondolok az elúszó doktorhauzokra meg médiumokra.


De a pap is hibás, amelyik összeadott minket. A hűség, meg a hülye egészségbenbetegségben feszegetése helyett inkább ezekre kellett volna rákérdeznie. Hiába: a pap is férfi a szíve, vagyis a reverendája mélyén. Én meg most kilencven meg százhúsz percekig nézhetem a nulla-nullás meccseket, közben hallgathatom, amint emberem a távirányítóval a kezében horkol, amit ha megpróbálok megszerezni, felriad, és megsértődik, mert ő igenis nézte.

És néha még a lányaim is sikongatva szurkodnak (mert szurkodnak). A magyaroknak. Na meg bődül a vuvuzela...

Kormos Anett további cikkei ide kattintva olvashatóak.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja