SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Őszi ajándékok borból

Kókai Kata [cikkei] - 2004-09-08
Ősz a szüret időszaka, ilyenkor lehetőségünk nyílik előre elkészíteni a férfiaknak szánt meglepetést. Borból vagy pálinkából könnyen, házilag is készíthetünk gyógyitalokat.

Ki ne ismerné a Svédkeserűt, vagy az Unikumot, melyet előszeretettel ajándékozunk családunk, vagy baráti körünk férfi tagjainak. Nem csak gyógyító erejük, hanem különleges zamatuk is egyedivé teszi ezeket az italokat.

Vegyünk hát egy üveget, fessük ki, vagy díszítsük fel száraz növénnyel, és készítsük el házilag az ajándékunkat!

 

Rozmaringbor

 

Ki ne ismerné a rozmaringot, ezt a csodás aromájú fűszernövényt. A segítségével elkészített rozmaringbor javítja a vérkeringést, és javít az alacsony vérnyomáson is.

 

Hozzávalók:

3 nagy rozmaringág (legjobb ha már virágzik)

1 liter fehérbor

Elkészítése:

A rozmaringágakat elhelyezzük egy száraz, jól megtisztított üvegben, majd ráöntjük a bort. Négy hétig hagyjuk állni, lehetőleg világos helyen. Négy hét után alaposan leszűrjük, majd átöntjük a feldíszített üvegbe.

 

Pitypangbor

 

A pitypangbor egy nagyszerű aromájú aperitif, melynek íze leginkább a sherryéhez hasonlítható, ugyanakkor magában hordozza a pitypang gyógyító hatóanyagait is.

 

Hozzávalók:

30 pitypangvirág (soha ne gyűjtsük út széléről, az autók kipufogógáza, és minden szennyeződés beleivódik!)

1 liter fehérbor (rizling)

Elkészítése:

Alaposan nézzük át a virágfejeket, hogy egyetlen bogár se maradjon rajta. Szedjük le a szirmokat, majd tegyük egy világos üvegbe, és öntsük rá a fehérbort. Két hétig hagyjuk világos helyen állni, majd leszűrjük.

Mivel felbontás után már nem tárolható sokáig, célszerű kisebb üvegekbe tölteni.

 

Zsályabor

 

A zsályabor fokozza a vérkeringést, főleg melegebb napokon vehető észre jótékony hatása.

 

Hozzávalók:

6-7 zsályaág (legjobb ha virágzik)

1 liter száraz bor (ízlés szerint vörös és fehér is lehet)

Elkészítése:

Az alaposan kitisztított, megszárított üvegbe belerakjuk a zsályaágakat, majd felöntjük a borral. Két hétig világos helyen érleljük, majd leszűrjük.

 

 

FONTOS: A gyógynövényes italok elkészítése rendkívül egyszerű. Szinte bármilyen növényből készülhet, azonban felbontás után hamar „megromlik”. Ezért célszerű kisebb, díszes üvegeket vásárolni

TIPP: Az ital leszűrése után a gyógynövény ágait hagyjuk a borban, így sokkal látványosabb. Hobbi-boltokban kaphatunk előre díszített üvegeket. Sokkal személyesebb az ajándék, ha magunk díszítjük az üveget is.

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja