SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Variációk egy témára

Kókai Kata [cikkei] - 2004-08-18
Egy brit tudós szerint a félrelépésre való hajlam genetikai okokra vezethető vissza. Tehát ne váljunk, ha félrelép a férj? Az első válásnál könnyebb a döntés. De néha a második is elkerülhetetlen.

A válások többségének oka a két fél összeférhetetlensége. Míg a nők barátnőik segítségében, vagy gyermekeikben keresnek vigaszt, addig férfi társaik gyakran a szexualitásban, és persze egy másik nőben vélik megtalálni a gyógyírt. Sokszor okozza a tökéletesnek hitt párkapcsolat végét egy harmadik fél. Aki lehet, hogy nem szebb, okosabb, még csak nem is vonzóbb: egyszerűen egy út a meneküléshez.

Egy angol kórház professzora, Tim Spector úgy véli megtalálta a hűtlenség okát, mely egyértelműen a génekben keresendő. A kutató több egypetéjű ikerpárnál felfedezte; ha az egyik testvér félrelép, majdnem 60 százalék az esély rá, hogy a másik is megteszi ugyanezt. Ez a viselkedésforma leginkább egypetéjű ikreknél figyelhető meg, a közel egyforma génállománynak köszönhetően.

Persze maga a génállomány nem befolyásolhatja viselkedésünket teljes mértékben. A gyermekkorban megtanult minták (szülő, környezet) is befolyásolhatják hozzáállásunkat.

Anyós-após, a kapcsolat megrontója?

Anyós. Ha meghalljuk ezt a szót, végig fut a hideg a hátunkon. Van, akinek azért, mert még nincs, de már előre fél, más pedig már rendelkezik rossz tapasztalatokkal.

Vannak olyan szerencsés nők, akik anyósuk szeretetét, támogatását élvezhetik.

De egyre kevésbé toleráns társadalmunkban sokak ennek ellenkezőjét kénytelenek megélni. Legyen szó akár anyósról, apósról, szülőkről vagy testvérről: a családon belüli diszharmónia, ellenszenvesség mindig vitákat szül.

Hűtlenség és kapuzárási pánik

Évtizedek alatt változott a norma, mi is változtunk. Objektíven megfogalmazva: régen túl szigorúak voltak az erkölcsök, ma túl lazák. Nagyapáink idejében miért nem esett egyetlen férfi sem áldozatul a kapuzárási pániknak?

Mert nem volt rá ideje. Anno, nagyon régen, az emberek naphosszat dolgoztak a megélhetésért, s egy család fenntartása nagy büszkeség volt. Nem volt karrier, sem versengés a szomszéddal. Ma már egy család megléte csupán "középszerű" életet jelent.

Válás ötven felett- statisztikák

Felnőttek a gyerekek. Míg korábban ők alkották a beszédtémát, addig most, hogy kiszálltak a fészekből, túl sok idő marad egymásra. Sokan nem tudnak ezzel mit kezdeni, átértékelik a kapcsolatukat.

  • Egy 2000-es felmérés szerint a válók többsége az 50 feletti korosztályból került ki!
  • A két legfőbb válóok a hűtlenség (ld. Kapuzárási pánik), és az alkoholizmus volt.
  • Négy százalékkal nőtt az egyedülálló szülők száma.
  • 12 000-rel kevesebb a családok száma, mint néhány évvel ezelőtt...

Összegezve a statisztikákat: napjainkban kevesebb időnk (s talán kedvünk?) jut arra, hogy kielégítő minőségű családi életet éljünk. Gyakran hiányzik a tolerancia, az alkalmazkodás képessége. Egy rossznak hitt házasság is menthető, ha ezt még időben felismerik.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja