SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Előítéletek az internettel kapcsolatban - nehezen olvadnak

Török Monika [cikkei] - 2004-06-19
Vannak olyan hiedelmek, melyek szerint a világháló növeli a veszélyét a HIV-fertőzésnek és annak is, hogy marslakók rabolják el gyermekeinket - mutat rá egy kutatás. A Guardian című brit lapban megjelentek szerint az iskoláknak többet kellene tenniük annak érdekében, hogy ezeket a hamis és túlzó félelmeket vissza lehessen szorítani.

A témát kutató University of London oktatási intézete szerint az arról szóló rémtörténetek, hogy a gyermekeink az interneten gyilkosokkal és pedofílokkal találkoznak, ahhoz vezethet, hogy a szülők korlátozzák az internet-hozzáférést. Ennek eredményeként viszont megfosztják gyermekeiket tanulási lehetőségektől, valamit annak megtanulásától, hogy miként kell kezelni átlagos problémákat - véli az intézet igazgatója, Andrew Burn.

A kutatók szerint ahelyett, hogy olyan helyzetbe hozzuk a gyermekeket, hogy összemosódik bennük a hackerek és a pedofílok képe, abban kellene segíteni nekik, hogy tanuljanak meg kritikusan és felelősségteljesen gondolkodni - internetezés közben is.


A kutatásba 8-18 éves osztályok tanulóit vonták be. A gyermekek arról számoltak be, hogy az internet számtalan veszélyt jelent: bombakészítéstől, zsarolástól, a HIV-től, menedékkérőktől, marslakóktól és vakoktól kell félni. Az intézet szerint ezzel szemben az lenne a fontos, hogy megtanulják kritikusan kezelni a gyermekek a filmeket, újságokat és a számítógépes játékokat.

A University of London kutatói arra szólították fel az Egyesült Királyság iskoláit, hogy tanítsák az Európai Unió oktatási programját, az Educaunetet, melyet többek közt Belgiumban, Franciaországban, Ausztriában, Portugáliában, Dániában és Görögországban is alkalmaznak. A brit kutatók szerint a program segít a diákoknak abban, hogy kifejlesszék a racionálisabb és jobb fogalmi megértést az internet veszélyei kapcsán is.

forrás: Magyar Hírlap Online

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja