SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

14 pont, amivel gyerekbiztossá tehetjük otthonunkat

Családinet [cikkei] - 2010-07-29
Bármit megtennél, hogy csemetéid biztonságban legyenek. De biztos, hogy a házad is biztonságos? Kövesd tanácsainkat, amelyekkel a gyermekek számára is biztonságos lesz az otthonotok, és Te nyugodtan alhatsz.
14 pont, amivel gyerekbiztossá tehetjük otthonunkat

 

A gyerekszoba
Ellenőrizd a kiságyat! Bizonyosodj meg róla, hogy a kiságy megfelel a legújabb biztonsági előírásoknak. Tartsd távol az elektromos vezetékeket a kiságytól, és ne tedd a kiságyat az ablak közelébe, ha lehetséges.
Szerelj védőhálót az ablakokra! Ne felejtsd: bár az ablakháló biztonságot ad, de nem helyettesíti a szülői felügyeletet!  
 
A fürdőszoba 
Szerelj fel biztonsági gyerekzárakat! Tégy biztonsági zárat a vécékre, hogy a gyerekek ne tudjanak bejutni. Ne feledkezz meg a szekrényekről, gyógyszeres fiókokról és más veszélyes tárgyakról sem!
Kérd meg a vízvezeték-szerelőt, hogy szereljen be túlforrósodást gátló eszközöket a csapokra és a zuhanyrózsára. Szabályozd a víz hőmérsékletét, így elkerülheted a leforrázást.

A konyha
Takard el a fogantyúkat! Tartsd távol a gyerekeket a csábító fogantyúktól, úgy, hogy fogantyúvédőt teszel rájuk.   
Tegyél biztonsági fedőt a szemetesre! A fedő megóvja majd a kis kezüket, de legjobb, ha a szemetes nincs a gyerekek szeme előtt, hogy ne tudjanak belenyúlni.
Szerelj ide is biztonsági zárakat! Minden olyan fiókra tegyél zárat, amiben kések, ollók és éles eszközök vannak. Tartsd távol a gyerekeket a háztartási eszközöket, tisztítószereket tartalmazó szekrényektől!

A házban –úgy általában - 
Rövidítsd le a redőnyzsinórokat!  Használhatsz biztonsági rojtokat és belső fékező szerkezeteket is, ezáltal meggátolhatod, hogy a gyerekek belegabalyodjanak.
Szerelj fel biztonsági „kapukat”! Minden lépcső elé tégy biztonsági kaput, nehogy a szaladgálás közben leessen a lépcsőn a gyerkőc.
Tegyél fel sarok- és élvédőket! Ezekkel megelőzheted a sérüléseket, ha a kicsi nekiesne az éles széleknek.
Szerelj fel az ajtókra csapódásgátló szerkezeteket! Ezek segítségével megelőzhető, hogy a kis ujjaikra csapódjon az ajtó. 
Ha még nincs, akkor szerezz be vezeték nélküli telefont! A gyerekek belegabalyodhatnak a telefonzsinórba. További előnye a vezeték nélküli készüléknek, hogy sokkal egyszerűbb szemmel tartani a kicsiket, ha szabadon járkálhatsz még telefonálás közben is. 

A kert
Legyenek „gyerekmentes” területek! Tiltsd el a kicsiket a grillsütő környékéről és minden olyan terület legyen tiltott zóna, ahol a fűnyírót és szerszámokat tároljátok. 
A medence is legyen biztonságos! Építs egy körülbelül 160 cm magas kerítést a medence köré. Arról is gondoskodj, hogy a medencéhez vezető kapun legyen tolózár, így nem tudnak bemenni a gyerekek egyedül, de vészhelyzet esetén egy felnőtt könnyedén ki tudja nyitni.

Fotó: www.flickr.com

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Életét vesztette Sallai Nóra ötéves kisfia az autóbaleset következtében

Életét vesztette Sallai Nóra ötéves kisfia az autóbaleset következtében

Szeptember 27-én történt a súlyos karambol, melyben Sallai Nóra színésznő és kisfia életveszélyes sérüléseket szenvedett - azóta kórházban ápolták őket. A szörnyű baleset mára azonban felfoghatatlan tragédiává változott.
Október 2024-ben is a látás hónapja

Október 2024-ben is a látás hónapja

A látás hónapját minden évben megrendezik világszerte, így Magyarországon is. A látás hónapjának kezdetben elsősorban az optikai látásjavítás (szemüveg- és kontaktlencse-viselés) volt a fő témája. Az évek során azonban a látás, elsősorban a látásélesség megőrzésének és javításának figyelemfelhívó hónapja lett. Professzor Dr. Holló Gáborral, a Szemészeti Központ vezetőjével, glaukóma specialistájával a mai alkalommal a 2024. évben is aktuális látásmegőrzéséről és az éleslátást leginkább veszélyeztető betegségekről, valamint ezek korai felismeréséről beszélgettünk.
Minden ultrafeldolgozott élelmiszer káros? A dietetikus válaszol

Minden ultrafeldolgozott élelmiszer káros? A dietetikus válaszol

Egyre többet hallani az ultrafeldolgozott élelmiszerek veszélyeiről, a tájékozottabbak egyenesen a szív-érrendszer legnagyobb ellenségeinek tekintik azokat. Ugyanakkor érdemes tudni, hogy ezek az élelmiszerek nem mind ugyanolyan feldolgozással készülnek, és bizonyos típusaik akár még csökkenthetik is a kardiológiai kockázatokat. Czakó Bettina, a Kardioközpont dietetikusa, okleveles táplálkozástudományi szakember MSc egy új elemzés kapcsán beszélt a témáról.
Csúnyán köhög a gyermek: mi a teendő?

Csúnyán köhög a gyermek: mi a teendő?

"Csúnyán köhög" - panaszolják aggódva a szülők, amikor náthás és napok óta köhögő gyermekeikkel felkeresik az orvost. Dr. Mezei Györgyi, a Tüdőközpont gyermektüdőgyógyász, allergológus és klinikai immunológus szakorvosa arra hívja fel a figyelmet, hogy a vírusfertőzésekkel együtt járó köhögés 3-4 hétig is fennállhat.
Mennyit tudunk a szem egészségéről?

Mennyit tudunk a szem egészségéről?

Legtöbben jobban félünk a látásvesztéstől, mint a rák, a stroke, a szívbetegség és más súlyos betegségek kialakulásától, legalábbis erre mutatnak rá különböző nemzetközi tanulmányok. Bár azt feltételezzük, hogy jól ismerjük a jó látás megőrzéséhez szükséges tudnivalókat, valójában a többségnek csekély a tudása ezen a területen. Ez az ismerethiány pedig növeli egy-egy szembetegség kialakulásának kockázatát.
A szerkesztő ajánlja