SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

14 pont, amivel gyerekbiztossá tehetjük otthonunkat

Családinet [cikkei] - 2010-07-29
Bármit megtennél, hogy csemetéid biztonságban legyenek. De biztos, hogy a házad is biztonságos? Kövesd tanácsainkat, amelyekkel a gyermekek számára is biztonságos lesz az otthonotok, és Te nyugodtan alhatsz.

 

A gyerekszoba
Ellenőrizd a kiságyat! Bizonyosodj meg róla, hogy a kiságy megfelel a legújabb biztonsági előírásoknak. Tartsd távol az elektromos vezetékeket a kiságytól, és ne tedd a kiságyat az ablak közelébe, ha lehetséges.
Szerelj védőhálót az ablakokra! Ne felejtsd: bár az ablakháló biztonságot ad, de nem helyettesíti a szülői felügyeletet!  
 
A fürdőszoba 
Szerelj fel biztonsági gyerekzárakat! Tégy biztonsági zárat a vécékre, hogy a gyerekek ne tudjanak bejutni. Ne feledkezz meg a szekrényekről, gyógyszeres fiókokról és más veszélyes tárgyakról sem!
Kérd meg a vízvezeték-szerelőt, hogy szereljen be túlforrósodást gátló eszközöket a csapokra és a zuhanyrózsára. Szabályozd a víz hőmérsékletét, így elkerülheted a leforrázást.

A konyha
Takard el a fogantyúkat! Tartsd távol a gyerekeket a csábító fogantyúktól, úgy, hogy fogantyúvédőt teszel rájuk.   
Tegyél biztonsági fedőt a szemetesre! A fedő megóvja majd a kis kezüket, de legjobb, ha a szemetes nincs a gyerekek szeme előtt, hogy ne tudjanak belenyúlni.
Szerelj ide is biztonsági zárakat! Minden olyan fiókra tegyél zárat, amiben kések, ollók és éles eszközök vannak. Tartsd távol a gyerekeket a háztartási eszközöket, tisztítószereket tartalmazó szekrényektől!

A házban –úgy általában - 
Rövidítsd le a redőnyzsinórokat!  Használhatsz biztonsági rojtokat és belső fékező szerkezeteket is, ezáltal meggátolhatod, hogy a gyerekek belegabalyodjanak.
Szerelj fel biztonsági „kapukat”! Minden lépcső elé tégy biztonsági kaput, nehogy a szaladgálás közben leessen a lépcsőn a gyerkőc.
Tegyél fel sarok- és élvédőket! Ezekkel megelőzheted a sérüléseket, ha a kicsi nekiesne az éles széleknek.
Szerelj fel az ajtókra csapódásgátló szerkezeteket! Ezek segítségével megelőzhető, hogy a kis ujjaikra csapódjon az ajtó. 
Ha még nincs, akkor szerezz be vezeték nélküli telefont! A gyerekek belegabalyodhatnak a telefonzsinórba. További előnye a vezeték nélküli készüléknek, hogy sokkal egyszerűbb szemmel tartani a kicsiket, ha szabadon járkálhatsz még telefonálás közben is. 

A kert
Legyenek „gyerekmentes” területek! Tiltsd el a kicsiket a grillsütő környékéről és minden olyan terület legyen tiltott zóna, ahol a fűnyírót és szerszámokat tároljátok. 
A medence is legyen biztonságos! Építs egy körülbelül 160 cm magas kerítést a medence köré. Arról is gondoskodj, hogy a medencéhez vezető kapun legyen tolózár, így nem tudnak bemenni a gyerekek egyedül, de vészhelyzet esetén egy felnőtt könnyedén ki tudja nyitni.

Fotó: www.flickr.com

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja