SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Mit vigyünk szüléskor a kórházba?

Nágel Zsuzsi [cikkei] - 2004-02-13
A szülés várható időpontja előtt 3-4 héttel már célszerű összepakolni egy táskába azokat a holmikat, amelyekre feltétlenül szükségünk lesz a kórházi tartózkodásunk alatt. Tegyük a táskát olyan helyre, ahol könnyen fel tudjuk kapni, ha "itt az idő". Az alábbiakban azokat a holmikat gyűjtöttük össze, amire egészen biztosan szükség lesz a kórházban. De érdeklődjük meg előre, hogy ahol mi szülünk, mik a sajátosságok, és ehhez alkalmazkodva csomagoljunk!
Mit vigyünk szüléskor a kórházba?

 

Iratok
személyi igazolvány
TAJ-kártya
kismamakönyv
leletek, esetleges zárójelentések
házassági anyakönyvi kivonat
apasági nyilatkozat azoknál, akik élettársi viszonyban élnek. Elvált vagy különélő szülők esetében az anyakönyvi hivatal ad személyre szóló felvilágosítást.

Szülőszoba (ebben lehetnek a legnagyobb eltérések kórházanként)
ivólé, szénsavmentes ásványvíz, tea
szendvics, keksz
szőlőcukor, citrom a vajúdás közben

Kórház
két pár papucs - az egyik zuhanyozni (műanyagból), a másik járkálni (legyen állítható, és ne csússzon a talpa)
köntös
meleg zoknik
2 nagyobb törülköző + 1 kicsi a szülőszobára  - A zuhanyzáshoz használt törölköző legyen sötét színű
2-3 mély gombolású, úgynevezett szoptatós hálóing (nem minden kórházban engedélyezik a saját hálóing, pizsama használatát!)
egészségügyi betét - Az éjszakára való változatot vásároljuk. Még jobb nedvszívó az inkontinencia-betét (gyógyszertárban, gyógyászati segédeszközök boltjában kapható), vagy a pelenkabetét. A betét rögzítésére nagyon jó megoldás a gyógyszertárakban kapható eldobható hálós bugyi (Tenafix néven).
szoptatós melltartó
melltartóbetét vagy tejgyűjtőkagyló
mobiltelefon (és töltő!!), vagy telefonkártya, aprópénz
kismama könyv, újság, amiben tanácsok és ötletek vannak a gyermekágyas időszakra vonatkozóan
nagyon puha WC-papír - A gátseb miatt fontos, hogy tényleg puha legyen. Jó lehet még az intim törlőkendő is.
papír WC-ülőke
tusfürdő, fogkefe, fogkrém, hajkefe, testápoló
alsónemű - Ha textil fehérneműt viszünk, akkor legyen sötét színű, de legjobb az eldobható változat
2-3 textilpelenka büfiztetéshez és a baba feje alá
szalvéta, evőeszköz, pohár, konyharuha.
néhány helyen nem adnak popsitörlőt, popsikenőcsöt (ezt is érdemes előre megkérdezni). Ilyen esetben írassuk fel előre a gyerekorvossal és vigyük magunkkal.
fényképezőgép - az újszülött legelső napjainak megörökítésére :)

Fotó: Depositphotos.com

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Életét vesztette Sallai Nóra ötéves kisfia az autóbaleset következtében

Életét vesztette Sallai Nóra ötéves kisfia az autóbaleset következtében

Szeptember 27-én történt a súlyos karambol, melyben Sallai Nóra színésznő és kisfia életveszélyes sérüléseket szenvedett - azóta kórházban ápolták őket. A szörnyű baleset mára azonban felfoghatatlan tragédiává változott.
Október 2024-ben is a látás hónapja

Október 2024-ben is a látás hónapja

A látás hónapját minden évben megrendezik világszerte, így Magyarországon is. A látás hónapjának kezdetben elsősorban az optikai látásjavítás (szemüveg- és kontaktlencse-viselés) volt a fő témája. Az évek során azonban a látás, elsősorban a látásélesség megőrzésének és javításának figyelemfelhívó hónapja lett. Professzor Dr. Holló Gáborral, a Szemészeti Központ vezetőjével, glaukóma specialistájával a mai alkalommal a 2024. évben is aktuális látásmegőrzéséről és az éleslátást leginkább veszélyeztető betegségekről, valamint ezek korai felismeréséről beszélgettünk.
Minden ultrafeldolgozott élelmiszer káros? A dietetikus válaszol

Minden ultrafeldolgozott élelmiszer káros? A dietetikus válaszol

Egyre többet hallani az ultrafeldolgozott élelmiszerek veszélyeiről, a tájékozottabbak egyenesen a szív-érrendszer legnagyobb ellenségeinek tekintik azokat. Ugyanakkor érdemes tudni, hogy ezek az élelmiszerek nem mind ugyanolyan feldolgozással készülnek, és bizonyos típusaik akár még csökkenthetik is a kardiológiai kockázatokat. Czakó Bettina, a Kardioközpont dietetikusa, okleveles táplálkozástudományi szakember MSc egy új elemzés kapcsán beszélt a témáról.
Csúnyán köhög a gyermek: mi a teendő?

Csúnyán köhög a gyermek: mi a teendő?

"Csúnyán köhög" - panaszolják aggódva a szülők, amikor náthás és napok óta köhögő gyermekeikkel felkeresik az orvost. Dr. Mezei Györgyi, a Tüdőközpont gyermektüdőgyógyász, allergológus és klinikai immunológus szakorvosa arra hívja fel a figyelmet, hogy a vírusfertőzésekkel együtt járó köhögés 3-4 hétig is fennállhat.
Mennyit tudunk a szem egészségéről?

Mennyit tudunk a szem egészségéről?

Legtöbben jobban félünk a látásvesztéstől, mint a rák, a stroke, a szívbetegség és más súlyos betegségek kialakulásától, legalábbis erre mutatnak rá különböző nemzetközi tanulmányok. Bár azt feltételezzük, hogy jól ismerjük a jó látás megőrzéséhez szükséges tudnivalókat, valójában a többségnek csekély a tudása ezen a területen. Ez az ismerethiány pedig növeli egy-egy szembetegség kialakulásának kockázatát.
A szerkesztő ajánlja