SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Csibe, nyuszi

[cikkei] - 2004-03-17
Két kis csibét, két nyuszit mutatok be, mindegyiket képesek megalkotni a gyerekek is!

Egyszerűbb, és több hozzávaló akad a legtöbb családnál a vattából-tojáshéjból készült "kismadárhoz". Tehát: ha tojást főzünk, rakjuk el a héját! Kimossuk, megszárítjuk és már mehet is bele a vatta. A legegyszerűbb, ha színes vattapamacsokat vásárolunk, így akár sárga csibét is könnyű alkotni. Ragasszunk egy kis gömböt a héjba, ehhez még egy gömböt! (Mintha hóembert ültetnénk bele.) Erre két kis szemet, és egy csőröcskét ragasszunk még!

Hogy ne boruljon fel a csibe, valamibe helyezzük bele a tojáshéjat (a képen papírgyűrű tartja, de lehet egy kispohár, egy apró virágcserép...)

A másik csibe egységcsomagban is kapható a hobbyboltokban, de beszerezhető darabonként is. Egy kisméretű virágcserepet fessünk sárgára, fordítsuk tetejére. Az aljára (ami így már a teteje) ragasszunk papírgolyót (készen kaphatót), ebből is legjobb a sárga. Erre fessünk arcot, filcből, vagy dekorgumiból kis taréjt ragasszunk rá! A cserép oldalára két kis szárny kerül (ugyanolyan alapanyagból, mint a taréj). Egy erős zsinórra két talpacskát fűzünk fel, csomót kötünk rá, majd a zsinórt bele ragasztjuk a cserépbe.

Ha polc szélére ültetjük, akkor még a lábát is lógatja a csibénk.
 

Szintén kapható egységcsomagban is, de akár maradék anyagokat is felhasználhatunk. Kör alakot vágunk ki bármilyen textíliából (talán a karton a legjobb erre a célra). Papírgolyó lesz a feje. Ehhez igazítsuk a kör méretét. Az anyagunkat cérnával húzzuk össze, hogy kis zsákot kapjunk! Ekkor töltsünk bele rizst, granulátumot, kinek mi tetszik! Ezután szorosan varrjuk el a zsák száját, hogy ne jöjjön ki a tömőanyag. Ide illesszük a papírgolyót, amire előre rárajzoltuk az arcot (hozzá is ragaszthatjuk, vagy pálcikára húzzuk a golyót és beleszúrjuk a zsákba)! Füleket, kezeket zseníliából ragasszunk a nyuszinak (fülnek célszerűbb a hullámosat választani). Hogy eltakarjuk a varrást, masnit, madeirát varrjunk a nyakába!

Ha még mindig van anyagunk, most négyzeteket szabjunk ki belőle. Helyezzünk a közepébe csokitojást (ünnep után jó bele egy kis textil, vagy szivacs is), ezt kössük bele a következőképpen: a szemközti sarkokat fogjuk össze, kössünk rá egy szalagot, masnit! Két csücskét igazítsuk vízszintesre, ebből lesz a keze. Másik két sarkát húzzuk át egy fagolyón, ez  lesz a két fül. Mosolygós arcot fessünk neki, biztos örülnek a locsolók, ha ilyet kapnak.

(Méreteket azért nem írtam, mert nem tudom, mekkora fejekkel tudtok dolgozni. Több méretben kapható a fagolyó is, a papírgolyó is. Ehhez kell igazítani a textilek méretét!)

 


 

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja