SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Csibe, nyuszi

[cikkei] - 2004-03-17
Két kis csibét, két nyuszit mutatok be, mindegyiket képesek megalkotni a gyerekek is!

Egyszerűbb, és több hozzávaló akad a legtöbb családnál a vattából-tojáshéjból készült "kismadárhoz". Tehát: ha tojást főzünk, rakjuk el a héját! Kimossuk, megszárítjuk és már mehet is bele a vatta. A legegyszerűbb, ha színes vattapamacsokat vásárolunk, így akár sárga csibét is könnyű alkotni. Ragasszunk egy kis gömböt a héjba, ehhez még egy gömböt! (Mintha hóembert ültetnénk bele.) Erre két kis szemet, és egy csőröcskét ragasszunk még!

Hogy ne boruljon fel a csibe, valamibe helyezzük bele a tojáshéjat (a képen papírgyűrű tartja, de lehet egy kispohár, egy apró virágcserép...)

A másik csibe egységcsomagban is kapható a hobbyboltokban, de beszerezhető darabonként is. Egy kisméretű virágcserepet fessünk sárgára, fordítsuk tetejére. Az aljára (ami így már a teteje) ragasszunk papírgolyót (készen kaphatót), ebből is legjobb a sárga. Erre fessünk arcot, filcből, vagy dekorgumiból kis taréjt ragasszunk rá! A cserép oldalára két kis szárny kerül (ugyanolyan alapanyagból, mint a taréj). Egy erős zsinórra két talpacskát fűzünk fel, csomót kötünk rá, majd a zsinórt bele ragasztjuk a cserépbe.

Ha polc szélére ültetjük, akkor még a lábát is lógatja a csibénk.
 

Szintén kapható egységcsomagban is, de akár maradék anyagokat is felhasználhatunk. Kör alakot vágunk ki bármilyen textíliából (talán a karton a legjobb erre a célra). Papírgolyó lesz a feje. Ehhez igazítsuk a kör méretét. Az anyagunkat cérnával húzzuk össze, hogy kis zsákot kapjunk! Ekkor töltsünk bele rizst, granulátumot, kinek mi tetszik! Ezután szorosan varrjuk el a zsák száját, hogy ne jöjjön ki a tömőanyag. Ide illesszük a papírgolyót, amire előre rárajzoltuk az arcot (hozzá is ragaszthatjuk, vagy pálcikára húzzuk a golyót és beleszúrjuk a zsákba)! Füleket, kezeket zseníliából ragasszunk a nyuszinak (fülnek célszerűbb a hullámosat választani). Hogy eltakarjuk a varrást, masnit, madeirát varrjunk a nyakába!

Ha még mindig van anyagunk, most négyzeteket szabjunk ki belőle. Helyezzünk a közepébe csokitojást (ünnep után jó bele egy kis textil, vagy szivacs is), ezt kössük bele a következőképpen: a szemközti sarkokat fogjuk össze, kössünk rá egy szalagot, masnit! Két csücskét igazítsuk vízszintesre, ebből lesz a keze. Másik két sarkát húzzuk át egy fagolyón, ez  lesz a két fül. Mosolygós arcot fessünk neki, biztos örülnek a locsolók, ha ilyet kapnak.

(Méreteket azért nem írtam, mert nem tudom, mekkora fejekkel tudtok dolgozni. Több méretben kapható a fagolyó is, a papírgolyó is. Ehhez kell igazítani a textilek méretét!)

 


 

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

"Ez egy csoda, hogy ő itt van" - Gryllus Dorka nem számított rá és észre sem vette, hogy 47 évesen újra babát vár

Gryllus Dorka, a népszerű színésznő őszintén mesélt családi életéről és váratlan terhességéről Kadarkai Endre "Nőszintén" című műsorában. A most 52 éves színésznő elárulta, hogy 47 évesen, amikor már lemondott a gyermekvállalás lehetőségéről, hatalmas meglepetésként érte, hogy ismét babát vár.

Tragédia Győr mellett: Gyógyíthatatlan beteg volt a gyermek, akivel az anyja a vonat elé lépett

Győr közelében, Ménfőcsanak mellett egy 41 éves nő végzetes döntést hozott: péntek este karjában hároméves kisfiával egy száguldó vonat elé lépett. A környékbelieket sokkolta az eset, amelyet egyesek szerint az anya kétségbeesése váltott ki, mivel gyermeke gyógyíthatatlan betegséggel küzdött. Az asszony vélhetően tudatosan választotta ki a helyszínt, ahol a vonatok nagy sebességgel haladnak, és ahol nem maradt esély a túlélésre.

Tragédia Tatabányán: öngyilkos lett egy általános iskolás diák

A rendőrség közigazgatási eljárás keretében nyomozást indított az ügy kivizsgálása érdekében.

Élelmiszerek, amelyek felerősíthetik a menopauza tüneteit

A táplálkozás nagy jelentőségű lehet a menopauza tüneteinek enyhítésében, a csontritkulás, a hízás és más negatív egészségi következmény mérséklésében. De nemcsak arra érdemes figyelni, mi legyen a tányéron, hanem arra is, mit érdemes elkerülni. Imre Noémi, a Nőgyógyászati Központ dietetikusa, okleveles táplálkozástudományi szakember Msc ez utóbbi témáról beszél.

Most érdemes kivizsgáltatni a pollenallergiát!

Akár már februárban is jelentkezhetnek a szezonális pollenallergia tünetei, de még nem késő, hogy kivizsgáltassuk magunkat. A szezont a mogyoró virágzása nyitja, majd azt követi az éger, a kőris, a nyír, a nyár és a tölgy. A bőrön végzett úgynevezett prick-tesztet érdemes a tünetmentes időszakban és az antihisztamin készítmények szedése előtt elvégeztetni - mondja dr. Kraxner Helga, a Semmelweis Egyetem Fül-Orr-Gégészeti és Fej-Nyaksebészeti Klinika adjunktusa.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja