SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Legendák kapitánya

Kókai Kata [cikkei] - 2006-02-16
Játékos kaland a vizen; a Legendák kaptiánya számtalan küldetéssel és érdekes kalanddal tesz feledhetetlenné a játékot.

Játékosok számára: 2-4 fő
Korhatár: 10-12 év feletti gyermekeknek ajánlott

A játék során mindenki egy-egy kapitányt alakít, s arra törekszik, hogy ő legyen a leghíresebb a szigetvilágban. Hősies tettekkel, és küldetések végrehajtásával lehet növelni a hírnevet. Az egyes küldetések során olyan tárgyakhoz juthatnak, melyek később mintegy ismertetőjegyként működnek.

A játék két táblán zajlik. A térképtáblán szerepelnek a szigetek, a hajózási útvonalak, itt lehet nyomon követni a hajók útirányát. A kalandtáblán akkor haladhat előre a játékos, ha valamilyen próbát dob. Az utóbbi táblán kiemelt mezők is vannak, ide lépve a kapitányoknak különleges kalandban lehet részük.

A játék során az lesz a győztes, aki először válik a sziget leghíresebb kapitányává- persze az idáig vezető út nem könnyű, számtalan próbán kell átesni -az ellenfél játékosok által akadályoztatva-, míg elérkezik az áhított dicsőség.

A játék könnyen kezelhető, ugyanakkor rendkívül figyelemre méltó; minden korosztály számára nagyszerű kikapcsolódási lehetőséget jelent.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja