SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Kaktuszok

[cikkei] - 2004-03-10
Ha nincs igazi kaktuszunk, készítsünk magunknak!
Melyik tetszik jobban? Krumpliból, vagy sógyurmából?
Mindkettőt meg tudják alkotni a gyerekek is.


Kezdő kiskezeknek a krumpli-kaktuszt javaslom. Válasszunk akkora cserepeket, amibe bele tudunk ültetni egy jó formás burgonyát! Adjunk a gyereknek festéket, és hagyjuk, hadd maszatoljon (egy alátét nem árt az asztalra, esetleg valamilyen köpeny a gyerekre, így biztosan csak azt keni össze, amit szabad)!

 

 

Mikor már zöld az egész krumpli, ültessük el! Egy kis sóder, vagy homok jó, ha kerül a cserépbe, hogy ne boruljon fel. Erre ráülhet a kaktusz (ha kell, ragasszuk a cserép széléhez).

 

 

Szúrjunk bele jó sok fogpiszkálót, de itt már vigyázzunk, meg ne szúrja magát a gyermek!

 

 

Kész is a művünk!

 

 

 

Bátrabbaknak, ügyesebbeknek jöhet a sógyurma. Gyúrjunk be zöld alapanyagot! (sógyurma-hogyan), Formázzunk kis gömböket, vagy hurkákat belőle (attól függően, milyen kaktuszt szeretnénk)!

 

 

Kis víz segítségével tapasszuk össze (csak óvatosan: elég az ujjunkat bevizezni, ezzel megsimogatni a gömböket, és már lehet is egymáshoz illeszteni)!

 

 

Keressünk apró cserepeket, helyezzük bele a gyurmát (műanyag cserép nem jó, mert nem bírja a magas hőfokot, amikor a gyurmát szárítjuk)!

 

 

 Ha tetszik a kaktusz alakja, spagettiből, vagy fogpiszkálóból szúrjunk bele tüskéket!

 

 

 

Más színű gyurmából apró virágokat is tehetünk a zöldre.

 

 

Ha elkészült a mű, mehet a sütőbe száradni. 50-100 fok elég, mert különben megég az alkotás. Sokáig kell szárítani, mert nagy tömböket kell átmelegíteni!

 

Száradás után lehet keresni egy jó helyet ablakban, polcon, ahol tetszik!

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja