SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Kagylóból, csigából...

[cikkei] - 2004-10-18
Ha van a háznál kagylónk, csigánk, ne őrizzük dobozban, hanem használjuk ki az esős napokat, amikor be vagyunk zárva a szobába, és alkossunk.

kagylosdobozKészíthetünk kis figurákat, vagy szép képeket akagylo_kep gyűjtemény felhasználásával. Lányok biztosan szívesen ragasztanak tele egy dobozfedelet apró kagylókkal, melyben remekül elrejthetők  a kincsek, ékszerek.

Apróbb díszek készülhetnek a polcra, ha egy gombócnyi sógyurmát használunk alapnak, ebbe nyomunk bele kagylókat, csigákat. Ha viszont csak egy darab papírt tudunk előkeríteni háttérnek, erre ragasszunk képeket.

Nagyobb testű kagylót fektessünk szétnyitva a papírra (a kagylóhéj legyen felül, a belsejétkagylolepke ragasszuk oda). Nem baj, ha a két fele különválik, sőt! Az egyik darab lesz a pillangó egyik szárnya, a másik a másik szárnya. A kettő közé beilleszthetünk egy hosszú csigát, esetleg makkot, fadarabot, ez lesz a pillangó teste. Már csak csápnak kell keresnünk apróbb gallyakat, vékony pálcikákat.

Ha nem tetszenek a természetes színek a saját készítésű pillangón, akkor most jön az ecset. Jól fedő festéket válasszunk, aztán próbálkozzunk kagylokepecskekedvünkre, színezzük ki a szárnyakat, fessünk hátteret a képre.

Még elegánsabb lesz a kép, ha keretbe foglaljuk. A lapot vágjuk ki a megfelelő méretűre, helyezzük el rajta a pillangót, aztán ragasszuk körbe egészen kicsi kagylókkal, csigákkal. Ezeket is lehet lakkozni, esetleg színezni. Legvégül keressünk megfelelő helyet a lakásban, és függesszük ki a kész képet!

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja