A Buborék együttes második nagylemeze októberben jelenik meg az EMI-nál. A csapat saját szerzeményű dalaival nem csak a gyerekek szeretetét vívta ki az elmúlt években, de a szakma elismerését is elnyerte. Még Halász Judit művésznő is felfigyelt a munkásságukra, és az egyik Buborék nótát maga is énekelte.
A Hócsata című gyereklemez nem csak magas színvolnalú, hanem rendkívül bájos és szórakoztató is lett. Melegséget visz a őszi és téli napokba, és rengeteg tippet ad az egész családnak, hogy mivel töltsék azokat. A Buborék szerint a tél nem a szomorkodás ideje, hanem - ahogy a dalcímekből is láthatjuk - a Hócsata, a Szánkó, a Hóember, a Karácsony, a Farsang és megannyi mulatságé. Ha néha mégis elkomorodnánk a hideg és sötét nappalok miatt, akkor énekeljük együtt a Buborék együttessel, hogy Ázok-fázok... Meglátjuk, a nóta végére máris jobb kedvre derülünk!
Kovács Csilla, az együttes énekesnője és szövegírója maga is anyuka, így nem titkolt célja, hogy a szórakoztatás mellett, játékosan tanítgassa is a kicsiket. „A Szekénybe zárt világ című dal szövege akkor született, amikor a kisfiamat próbáltam rendre nevelni. Elmagyaráztam neki, hogy ha nem rak rendet a szekrényében összevesznek a zoknik. Bevallom, a fiam még mindig rendelten, de a fantáziája annál élénkebb, és imádja ezt a dalt...” - meséli a Buborék együttes énekesnője.
Egy kiadós hócsata és a Buborék együttes téli dalai nélkül nem múlhat el az idei tél!
Track list:
1. Télapó váró
2. Egy, két, há...
3. Hóember
4. Szekrénybe zárt világ
5. Tuti-twist
6. Álom
7. Karácsony
8. Szánkó
9. Téli táj
10. Hócsata
11. Ázok-fázok
12. Számtan
13. Farsang
Az együttes tagjai : Kovács Csilla – ének, Kun Krisztián - billentyű; Kerékgyártó László - gitár
Szamárköhögésem velőt rázó története
Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés
A szamárköhögés (pertussis) egy rendkívül fertőző, bakteriális eredetű betegség, amelyet a Bordetella pertussis nevű baktérium okoz. Legfőképpen a légutakat érinti, és minden korosztályt veszélyeztet, de különösen a csecsemőkre jelent nagy kockázatot. Az elmúlt évekhez képest Magyarországon drámaian nőtt az esetek száma, így fontos, hogy minden szülő tisztában legyen a tünetekkel, a megelőzéssel és a kezelési lehetőségekkel.
Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai
Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.
Tovább bővült és frissült a Semmelweis HELP alkalmazás
Új funkciókkal bővült és frissült a Semmelweis Egyetem ingyenes tünetellenőrző alkalmazása, a Semmelweis HELP. A fejlesztéseknek köszönhetően ezentúl önállóan is kereshető az alkalmazásban elérhető 740 betegség, sérülés és állapot tüneteinek enyhítésére és az egyéb teendőkre vonatkozó tudásanyag. Emellett a felhasználói visszajelzések nyomán egyértelműbbé vált a profilok létrehozása, módosítása. A Semmelweis HELP-nek jelenleg már több mint 229 ezer felhasználója van, nekik az új funkciók eléréshez elég csak frissíteniük az alkalmazást.
Közösségi hozzászólások: