SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Szünidei vidám játékok szülőknek, gyerekeknek!

Verzár Éva [cikkei] - 2009-05-29
Játékok, amelyeket játszhatunk bárhol is legyünk: otthon, parkban, nyaraláson, táborokban.Szülőkkel, tanárokkal vagy gyerekek magukban.
Jó szórakozást!

Meg mered tenni?

Szülő-gyerek játék, a gyerekek vezetik a „vak” szülőket.

Kellékek: Minkét szülőnek egy kendő vagy sál.

A gyerekek ebben a játékban kétszeres megerősítést kapnak: egyrészt ők lehetnek az „erősebbek”, akik a „gyenge” szülőket kézen fogják és vezetik. Másrészt azt átélhetik, hogy a szülők megbíznak bennük, magukat a szó legigazibb értelmében a gyerekeik „kezébe adják”.

A játék kezdetén le kell szögezni néhány szabályt. A szülők és a gyerekek megbeszélik, hogy a körséta milyen helyszínen folyik le, az akadályokat megjelölik, és lehetőség szerint körülírják, hogy az ütközéseket amennyire lehet, elkerülhessék. Azon kívül meghatározzák azt az időtartamot, amelynek letelte után a szülők levehetik a szemkötőt, vagy ők és a gyerekek szerepet cserélhetnek. Ha a gyerekek még nem ismerik jól az órát, egyszerűen beállíthatunk egy ébresztőórát e célra. Néhány kör után a játszótársak esetleg megbíznak egymásban annyira, hogy néhány kisebb változtatást hajtsanak végre a játék helyszínén, vagy kisebb akadályokat állítsanak fel az úton, amelyeket nem jeleznek előre.

Ezt a játékot egy szülő is nyugodtan játszhatja a gyermekével, nemcsak otthon, hanem a parkban, játszótéren, nyaraláson.

Mindent a vödörbe!


Egy „őr” megpróbálja megakadályozni, hogy a játszótársak a labdáikat beledobják egy vödörbe.

Kellék: egy műanyag vödör, minden gyermeknek egy közepes labda.

A gyerekek kiszámolással választanak egy „őrt”, aztán labdáikkal körben felállnak. Az őr középre áll, és „őrzi” a vödröt. A gyerekek célja, hogy két-három méteres távolságból beledobják a labdájukat a vödörbe. Mindannyian egyszerre és ismételten is szerencsét próbálhatnak. Az őrnek meg kell akadályoznia, hogy a vödör megteljen. Elkaphatja a labdákat, eldobhatja jó messzire, hogy egy kis nyugta legyen. De egyszerűen le is csaphatja őket, ezzel érve el, hogy ne essenek a vödörbe.

Bárhogy igyekszik, előbb-utóbb elhagyja a szerencséje. Ha az összes labda a vödörbe került, az őrnek el kell hagynia a posztját. Vagy újra kiszámolják, vagy az a gyereke, aki utoljára talált bele a vödörbe, áll be középre új őrnek.

Ugorj, bolha!

A bolhának át kell ugrania a labdát, amit a többiek gurítnak hozzá.

Kellék: egy labda

A gyerekek kiszámolással kiválasztanak egy bolhát, aztán körben leülnek a földre. A bolha középen állva marad. A többiek szorgalmasan és amilyen gyorsan csak tudják, váltakozó irányból odagurítanak hozzá egy labdát. Közben megpróbálják eltalálni a bolha lábát. A bolhának át kell ugrania a labdát, és ezzel az ugrással biztonságba helyeznie magát. Ha közben hozzáér a labdához, egyszerűen elugrik előle, vagy elesik, ha már túl régóta bolha. Az a gyerek, amelyik az utolsó labdát odagurította hozzá, beállhat középre, és ő lehet az új bolha. A leváltott bolha odaül a többiekhez a körbe.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja