SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

JÓL-LÉT Közhasznú Alapítvány

Családinet [cikkei] - 2004-06-15
Jól-lét, anyagi és pszicho-szociális értelemben csak akkor és ott létezhet, ahol az egyén vagy közösség létezésének, erőfeszítéseinek önmaga és környezete számára világos célja, értéke, és reményt keltő jövője van.

Magyarországon a csökkenő gyermekszám, a válások szaporodása, a férfihalandósági adatok, a kisgyermekes nők és 40 év felettiek munkaerő-piaci diszkriminációja, a gyerekek tanulási és magatartásai zavarainak szaporodása, stb., mind a "jól-léti társadalomtól" való elmaradásunkat tükrözi.

Alapítványunk a megoldást az emberhez méltó élet értékeinek tudatos felvállalásában, a nemek és generációk közti partnerség megerősödésében, illetve az egyéni adottságoknak és élethelyzetnek megfelelő munkavállalás elősegítésében, a családi és a munkahelyi kötelezettségek harmonikusabb összeegyeztetését támogató rugalmas, illetve részmunkaidős foglalkoztatás elterjedésében látja. Az első hazai anyabarát állásközvetítő és karrier-tanácsadó létrehozásával ez utóbbihoz kívánunk hozzájárulni.

A hozzánk forduló gyermeket vállaló nőket a terhességtől a sikeres újrakezdésig segítjük szolgáltatásainkkal. Várjuk jelentkezését mindazok jelentkezését, aki bizonytalanok abba adatbázisunkba mindazok jelentkezhetnek n a legkülönfélébb háttérrel rendelkező anyák jelentkeznek, akik körülírható elképzelésekkel rendelkeznek az általuk megbízhatóan vállalható feladat- és felelősségi kört, illetve munkaidőt és lakóhelytől való távolságot tekintve. Többnyire támogató családi háttérrel rendelkeznek, és tudatosan készülnek szakmai pályafutásuk újrakezdésére.

Humánerőforrás-tanácsadó csapatunk munkatársai olyan munkáltatókat keresnek, akik hosszú távon elkötelezett, hatékony és motivált munkatársakat szeretnének foglalkoztatni, nyitottak az újszerű megoldások: a rugalmas, rész- vagy osztott munkaidős, illetve távmunkában (is) ellátható munkavégzési formák iránt.

Célunk a saját jogú egzisztencia kialakítására törekvő álláskereső édesanyák és az élenjáró munkáltatók igényeinek magas színvonalú szolgáltatás nyújtásával történő összeegyeztetése.



Állunk szíves rendelkezésére, együtt segíthessünk mindannyiunk JÓL-LÉTE érdekében! Köszönjük, hogy figyelmével megtisztelt bennünket!

JÓL-LÉT Közhasznú Alapítvány
1118 Budapest, Budaőrsi  út 52.
06-20/9732-803, Tel: 06-30/9146-222
e-mail: jol-let@mail.datanet.hu

Az Európai Női Lobby-hoz tartozó Magyar Női Érdekvédelmi Szövetség tagja .
Adószám: 18697191-1-13

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja