SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Gyermekkori csalódások

Kókai Kata [cikkei] - 2006-11-21
"Anya, vedd meg ezt a cukrot!" Milyen gyakran hangzik el ez a mondat egyetlen bevásárlás során!

Anya, vedd meg ezt a játékot, kérem azt a babát, szeretném azt a cukrot! A gyerekek sokszor többet akarnak mint amennyire valójában szükségük lenne, s amennyit a szülők pénztárcája elbír. Ugyanakkor előfordulhat, hogy nehezen viselik elutasítást, s azt, ha nem érhetnek el mindent egyetlen parancsszóval.


Az érzelmi kitörések is a fejlődést szolgálják

A gyermekek viselkedését olykor nehéz megérteni. Mi, felnőttek, nem egyszer értetlenül állunk, ha gyermekünk nem érti meg, miért nem kaphat meg egy játékot, esetleg hatalmas hisztit csap, ha valami nem az ő akarata szerint történik. Pedig a hiszti, a düh, sőt, még a sértődöttség is a gyermek fejlődését szolgálja.

Főként óvodás korban figyelhetők meg az említett jelenségek. Ebben az életkorban kell számtalan tulajdonságot, viselkedésformát elsajátítani, melyek nem csak az iskolában, de később, felnőtt korban is nélkülözhetetlenek. Többek között ilyen tulajdonság az előzékenység, illetve a lemondás. A gyermeknek meg kell tanulnia, hogy nem tarthat meg mindent magának, vannak dolgok, melyeket másokkal is meg kell osztania. El kell sajátítania a lemondás képességét, hiszen valószínűleg később sem érhet majd el mindent, amit szeretne.
 

A csalódottság kezelése

Egyes gyerekek nem csak csalódottak lesznek, ha nem kapnak meg valamit. Előfordulhat, hogy a gyermek dühös lesz, vagy szokatlan viselkedést produkál. A szülő feladata, hogy megtanítsa gyermekének, hogyan kezelje a csalódottságot, és megtanulja; az életben vannak dolgok, melyekért meg kell dolgozni.


Öt tipp a hisztériás kitörések megelőzésére

1. Ügyeljünk a korai jelekre.
Figyeljük meg, hogy viselkedik a gyermek, mielőtt a hiszti elkezdődne. Legközelebb, ha ezeket a jeleket látjuk, előzzük meg az érzelmi kitöréseket, tereljük el a gyermek figyelmét.

2. Tartsunk szünetet.
Ha a gyermekünk nehezen viseli, amikor nem tud valamit elsőre megoldani, bíztassuk, hogy tartson szünetet. Értessük meg vele, hogy jó munkához idő kell. Nem kell azonnal tökéletesen rajzolnia, vagy a legjobb eredményeket elérnie. Akkor is dicsérjük meg, ha lemarad az iskolai versenyben.

3. Megnyugtatás.
Figyeljük meg, mit csinál gyermekünk, ha ideges! Egyes gyerekek a lakásban a rohangálnak, őket valószínűleg a mozgás nyugtatja meg, míg mások sértődötten a szobájukba vonulnak, vagyis a nyugodt pihenést választják. Ha a gyermekünk frusztrált, biztassuk olyan tevékenységre, ami megnyugtatja, így előbb-utóbb megtanulja levezetni a feszültséget.

4. Találjunk ki szabályokat.
Találjunk ki egyszerű szabályokat! Ezek az apró ötletek sokat segíthetnek a legközelebbi vásárlásnál. Beszéljük meg előre, hogy mit és honnan vásárolhat meg a gyermek, így ő sem lesz csalódott.

5. Nem lehet a széltől is óvni.
Örökké nem óvhatjuk meg gyermekünket a stresszhelyzetektől. Mindig akad valaki az óvodában, vagy iskolában aki csúfolja, mindig lesz olyan barátja, aki ha nem is rosszindulatból, de megbántja. Fontosabb, hogy megtanítsuk gyermekünknek, hogy kezelje a stresszhelyzeteket!

 

Fotó: www.foter.com

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja