SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Gyermekkori csalódások

Kókai Kata [cikkei] - 2006-11-21
"Anya, vedd meg ezt a cukrot!" Milyen gyakran hangzik el ez a mondat egyetlen bevásárlás során!
Gyermekkori csalódások

Anya, vedd meg ezt a játékot, kérem azt a babát, szeretném azt a cukrot! A gyerekek sokszor többet akarnak mint amennyire valójában szükségük lenne, s amennyit a szülők pénztárcája elbír. Ugyanakkor előfordulhat, hogy nehezen viselik elutasítást, s azt, ha nem érhetnek el mindent egyetlen parancsszóval.


Az érzelmi kitörések is a fejlődést szolgálják

A gyermekek viselkedését olykor nehéz megérteni. Mi, felnőttek, nem egyszer értetlenül állunk, ha gyermekünk nem érti meg, miért nem kaphat meg egy játékot, esetleg hatalmas hisztit csap, ha valami nem az ő akarata szerint történik. Pedig a hiszti, a düh, sőt, még a sértődöttség is a gyermek fejlődését szolgálja.

Főként óvodás korban figyelhetők meg az említett jelenségek. Ebben az életkorban kell számtalan tulajdonságot, viselkedésformát elsajátítani, melyek nem csak az iskolában, de később, felnőtt korban is nélkülözhetetlenek. Többek között ilyen tulajdonság az előzékenység, illetve a lemondás. A gyermeknek meg kell tanulnia, hogy nem tarthat meg mindent magának, vannak dolgok, melyeket másokkal is meg kell osztania. El kell sajátítania a lemondás képességét, hiszen valószínűleg később sem érhet majd el mindent, amit szeretne.
 

A csalódottság kezelése

Egyes gyerekek nem csak csalódottak lesznek, ha nem kapnak meg valamit. Előfordulhat, hogy a gyermek dühös lesz, vagy szokatlan viselkedést produkál. A szülő feladata, hogy megtanítsa gyermekének, hogyan kezelje a csalódottságot, és megtanulja; az életben vannak dolgok, melyekért meg kell dolgozni.


Öt tipp a hisztériás kitörések megelőzésére

1. Ügyeljünk a korai jelekre.
Figyeljük meg, hogy viselkedik a gyermek, mielőtt a hiszti elkezdődne. Legközelebb, ha ezeket a jeleket látjuk, előzzük meg az érzelmi kitöréseket, tereljük el a gyermek figyelmét.

2. Tartsunk szünetet.
Ha a gyermekünk nehezen viseli, amikor nem tud valamit elsőre megoldani, bíztassuk, hogy tartson szünetet. Értessük meg vele, hogy jó munkához idő kell. Nem kell azonnal tökéletesen rajzolnia, vagy a legjobb eredményeket elérnie. Akkor is dicsérjük meg, ha lemarad az iskolai versenyben.

3. Megnyugtatás.
Figyeljük meg, mit csinál gyermekünk, ha ideges! Egyes gyerekek a lakásban a rohangálnak, őket valószínűleg a mozgás nyugtatja meg, míg mások sértődötten a szobájukba vonulnak, vagyis a nyugodt pihenést választják. Ha a gyermekünk frusztrált, biztassuk olyan tevékenységre, ami megnyugtatja, így előbb-utóbb megtanulja levezetni a feszültséget.

4. Találjunk ki szabályokat.
Találjunk ki egyszerű szabályokat! Ezek az apró ötletek sokat segíthetnek a legközelebbi vásárlásnál. Beszéljük meg előre, hogy mit és honnan vásárolhat meg a gyermek, így ő sem lesz csalódott.

5. Nem lehet a széltől is óvni.
Örökké nem óvhatjuk meg gyermekünket a stresszhelyzetektől. Mindig akad valaki az óvodában, vagy iskolában aki csúfolja, mindig lesz olyan barátja, aki ha nem is rosszindulatból, de megbántja. Fontosabb, hogy megtanítsuk gyermekünknek, hogy kezelje a stresszhelyzeteket!

 

Fotó: www.foter.com

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.

A szerkesztő ajánlja