SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Neveljünk egészséges gyermeket!

Családinet [cikkei] - 2006-09-27
Az egészséges életmód egyik fontos alappillére a táplálkozás.

Határozzuk hát el magunkat, hogy gyermekeink és családunk érdekében letérünk a gyorsételek- és éttermek csábító, kényelmes, ám meglehetősen egészségtelen útjáról, s egy kis odafigyeléssel, 5 apró lépésben változtatunk étkezési szokásainkon.

 

Gyermekeink ízlésvilágát elsősorban mi alakítjuk. A mi felelősségünk ugyanis, hogy milyen ételeket tartunk, főzünk otthon. Gyermekünk joga pedig eldönteni mikor, mit fogyaszt el ezekből. A későbbiekben, a serdülőkor környékén pedig már egészen biztosak lehetünk abban, hogy, mind az iskolában, mind pedig a barátai körében is azokat az ételeket fogja előnyben részesíteni, amelyeket otthon választott, megkedvelt.

 

A nassolásról sokan próbáltak már leszokni, de valljuk be, nem sokan vannak, akiknek sikerült. Gyermekünknek sem kell tiltani, azonban fontos, hogy ez esetben is gondoskodjunk egészséges választási lehetőségekről. Nem elég ugyanis, ha gyümölcsökkel töltjük fel a hűtőt, fontos, hogy a megmosott, fogyasztásra kész almát a gyermek számára könnyen elérhető helyen kínáljuk. Fogyaszthatunk még teljes kiőrlésű kekszeket, joghurtot, aszalt gyümölcsöt is nassolás céljából.

 

Természetesen a gyermek számára mindig a tiltott gyümölcs a legédesebb, így nem érdemes semmilyen általunk egészségtelennek vélt táplálékot megvonnunk tőle. Így ugyanis nagy valószínűséggel az első alkalommal végig kóstolja a gyorsétterem kínálatát. Alkalmanként vásárolhatunk cukrozott üdítőket, süteményeket, azonban ha elfogytak ne töltsük fel a készletet azonnal.

 

A gyermeket életkorának megfelelő mennyiségű étellel kínáljuk. Inkább kevesebbet szedjünk, többször.

 

Végül pedig ne feledjük el, hogy gyermekeink példaképei mi magunk vagyunk. Nem helyes tőle olyan követeléseket elvárnunk, amelyekeket mi magunk sem tartunk be. Egy új tanulmány adatai szerint a közös családi étkezések alkalmával, a rituálék és rutinok begyakorlásával a gyermekek nem csak testi, de lelki egészsége is gazdagodik.

 

A hír alapjául a „The 5 Secrets of Raising Healthy Eaters” cikk szolgált.

 

www.orvostkeresek.hu

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja