Végre létezik baba-mama szoba Gyermekkórházban
MoonLady [cikkei] - 2004-05-15
A Heim Pál Gyermekkórházban a héten adták át a 25 ágyas osztályt, ahol a szülő civilizált körülmények között, a gyógyítás ideje alatt együtt maradhat gyermekével.
A 25 ágyas osztály 3 szobájában csecsemőket tudnak elhelyezni szüleikkel; egy kórterembe 2 kisbaba számára van hely. Ezenkívül 2 darab 3 ágyas kórteremben, és további öt szobában nagyobb gyerekek számára lett biztosítva, hogy szüleikkel lehessenek. Minden szobában van WC, és fürdőszoba is.
Az osztálynak nem lesz orvos munkatársa. Így csak azok kerülhetnek az osztályra - betegségtől függetlenül - akik állandó orvosi felügyeletet nem igényelnek.
A már régen várt osztály elkészülte tovább javítja a betegek elhelyezésének körülményeit, és végre lehetőséget biztosít a gyermekükkel a betegségük alatt is együtt maradni akaró szülők elhelyezésére. Ezáltal lélektanilag a gyermekek gyorsabb gyógyulásához is hozzájárul...
Családinet hozzászólások:
Előző hír
Szamárpadban
Következő hír
Az iskolakezdés ideális életkora? Létező mitosz?
LEGOLVASOTTABB
Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés
A szamárköhögés (pertussis) egy rendkívül fertőző, bakteriális eredetű betegség, amelyet a Bordetella pertussis nevű baktérium okoz. Legfőképpen a légutakat érinti, és minden korosztályt veszélyeztet, de különösen a csecsemőkre jelent nagy kockázatot. Az elmúlt évekhez képest Magyarországon drámaian nőtt az esetek száma, így fontos, hogy minden szülő tisztában legyen a tünetekkel, a megelőzéssel és a kezelési lehetőségekkel.
Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai
Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.
Személyre szabott fogtisztító eszközökkel hatékonyabban előzhetők meg a fogágybetegségek
Rendszeres fogmosás és nem megfelelő méretű, helytelenül alkalmazott fogköztisztító használata mellett is kialakulhat fogínygyulladás és fogágybetegség - derül ki a Semmelweis Egyetem tanulmányából. Személyre szabott szájhigiénés eszközök használatával és megfelelő betegedukációval azonban elkerülhetők, s akár visszafordíthatók a fenti folyamatok, és a szájüreg egészsége hosszú távon megőrizhető.
Színesek, illatosak és légúti tüneteket is okozhatnak ezek az ünnepi kellékek
A gyertyák kellemes dekorációs kiegészítői otthonainknak, melyeket a karácsony közeledtével egyre gyakrabban lobbantunk lángra, ezzel is emelve az ünnep fényét. Dr. Potecz Györgyi, az Allergiaközpont tüdőgyógyász, allergológus szakembere szerint azonban az illatgyertyák jelentős mértékben hozzájárulhatnak a beltéri levegőszennyezéshez, és légúti irritációt is kiválthatnak az arra érzékenyeknél.
Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!
Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.
Közösségi hozzászólások: