SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Hogyan szelídítsük meg gyermekeinket?

Béres Hajnalka [cikkei] - 2004-03-20
A feng shui segítségével még a legkezelhetetlenebb gyerek is megszelídíthető.

Lehet, hogy nem is gondolnánk, de ha gondok vannak gyermekeinkkel, az lehet a rossz energiaáramlás miatt is.

Sétáljunk végig a lakáson, és ellenőrizzük, nem támadja-e valami a bejárati ajtót, vagy a gyerekek ágyát és asztalát. Ellenőrizzük, hogy a gyerekszoba ajtaja nincs-e közvetlenül szemben mosdóval vagy lépcsővel. A negatív energia hatására a ház lakói kedvetlenné, ingerlékenyebbé, lázadóvá, vagy teljesen közömbössé válnak.Ha vizsgálatunk rossz eredményt hozott, függesszünk egy kis szélcsengőt az ajtajuk és a mosdó vagy lépcső közé.

Ha engedetlen gyermekünk van, vizsgáljuk meg, milyen irányban van a feje alvás közben. Mindenképpen a család iránya felé kell, hogy nézzen. Próbáljuk meg lebeszélni gyermekünket arról, hogy a padlón, vagy a padlóval szinte egy szintben aludjon, ez nem kedvező a boldogságuk szempontjából, nyugtalanná válhatnak, és akár még az egészségükkel is gond lehet.

Ha rossz tanulmányi eredményeket produkálnak, ezt az okozhatja, hogy íróasztaluknál helytelen irányban ülnek. Keressük meg a megfelelő irányt, ahol a pozítív energia is áramlik. Az a legjobb, ha amelyik irányban alszanak, azzal szemben ülve tanulnak.

Ezenkívül helyezzünk el kis kristályokat a hálószobájuk északkeleti területén. A kristály ösztönzi a tanulást.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja