SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Sokan megszólnak, amiért még mindig babakocsiban ül a gyerekem

Tóth Nikolett [cikkei] - 2023-08-29
Az emberek folyton azzal jönnek, hogy ő már nagy, hiszen van két lába, miért nem azon jár, stb. Bele se gondolnak, hogy az a gyerek lehet, hogy beteg, esetleg Down-szindrómás, vagy egyszerűen csak aludni szeretne, vagy éppenséggel lázas.

/Kiemelt képünk illusztráció/

Szerintem természetes, hogy nem akartam kitenni a gyerekem egy félórás sétának 39 fokos lázzal a mínuszokban

A Családinetnek mesélt egy anyuka, akit rengeteg kritika ért amiatt, hogy a 3,5 éves gyerekét időnként még mindig babakocsiban hordja. 

"Kétéves koráig mindenhová babakocsival mentem vele, mert hosszabb távokat még nem tudott megtenni gyalog, én pedig már nem bírtam őt hazacipelni. Főleg akkor nem, ha még nálam volt egy szatyor homokozós játék, a bevásárlószatyor és a kismotorja vagy a rollere is. Már akkoriban is beszólogattak az emberek, hogy miért nem megy a lábán a gyerek, minek neki babakocsi.

Később aztán még több attrocitás ért minket emiatt. Fokozatosan, egyre kevesebbszer volt szükség babakocsira, hiszen a kislányom egyre hosszabb távokat meg tudott már tenni egyedül. De bizony előfordult, hogy késésben voltunk valahonnan, ezért inkább beleültettem őt a babakocsiba, és szaladtam vele, vagy nagyon sok cuccunk volt, és a babakocsi aljába kényelmesen bele tudtam pakolni.

Ahogy volt olyan is, hogy szakadt az eső és nem akartam lassú tempóban menni vele ilyen időben. Volt olyan is, hogy 39 fokos láza volt és mivel nincs autónk, ezért csak gyalog tudunk eljutni a gyerekorvoshoz, ami felnőtt sétával is 20 perc, gyerekkel mégtöbb lenne. Szerintem természetes, hogy nem akartam kitenni a gyerekem egy félórás oda és félórás vissza sétának 39 fokos lázzal" - mesélte az anyuka. 

Azt mondja, sokan kinevették, mások nem szálltak le róla, és újra és újra elmondták, hogy ez így nem helyes és hogy el fog kényelmesedni ez a gyerek, ezt így nem lehet.
 

2,5 éves korban hagyja el az átlag, de nincs gond azzal sem, ha még 4-5 évesen is igényli

Nem érdemes mások felett ítélkezni, még ha nem is értünk velük egyet - nem tudhatjuk, hogy milyen élethelyzetben vannak.

Lehet, hogy a gyermek autista, Down-szindrómás, esetleg a mozgásfejlődése nem olyan ütemben történik, mint a kortársaié. De előfordulhatnak olyan okok is, amiket az általunk megkérdezett anyuka felsorolt. 

Szakértők szerint a szülők általában 2,5 éves korig ültetik a gyermeküket babakocsiba. Sokan 3 éves kortól szoktak babakocsi nélküli sétával próbálkozni. Ugyanakkor semmi probléma nincs azzal, ha egy gyerek még akár 4-5 éves korban is igényli néha a babakocsit. 

Indexkép: Depositphotos.com

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja