SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Óvodát váltottak, mert az óvónők ölelgették a kislányát

Tóth Nikolett [cikkei] - 2023-07-27
Az anya direkt felhívta az óvodai dolgozók figyelmét, hogy ne érintsék meg a kislányát, de ők nem tartották be ezt a szabályt. Az anya mindenkit arra biztat, hogy ha baj van, ne féljen váltani.

Nem bánta meg, hogy óvodát váltottak

Egy brit édesanya osztotta meg a tapasztalatait a lánya óvodaváltásával kapcsolatban, történetükről a Mirror írt. 

Amikor a hároméves kislányát beiratta az óvodába, akkor külön szólt az óvónőknek és a dajkáknak, hogy a lánya egy kicsit nehéz eset, és nem szereti, ha mások hozzáérnek. Ezért megkérte őket, hogy ne ölelgessék.

A nő szerint a gyermek csak tőle és az apukájától, valamint a nagymamájától fogadja el az ölelést, ezért arra kért mindenkit, hogy még vigasztalás céljából se öleljék őt meg. Azt tanácsolta, hogy ha sír, akkor inkább úgy nyugtassák meg, hogy egy csendes sarokba kísérik, ahol egyedül lehet, és odaadják neki a kedvenc játékát. 

Az óvodában azonban megszegték az anya szabályát: az anya látta, hogy egyik alkalommal a dajka felemelte a gyermeket, és megpróbálta megölelni. A kislány erre elkezdett ordítani és kapálózni. 

Az anya azt mondja, lánya egyébként sem szeretett oviba járni, és érezte rajta, hogy szorong. 

"Azt éreztem, hogy csak ismételgetem magam folyamatosan, mégis hiába. Sokat küzdöttem azért, hogy a lányom biztonságban érezze magát az óvodában. Nem kellene ennek ilyen nehéznek lennie” – fűzte hozzá.

A kislányt végül átvitték egy másik óvodába, ahol az anya hasonlóképp nyitott: mindenkinek elmondta, hogy a gyereke nem szereti az érintést. Úgy tűnik, eddig tartják magukat a dolgozók a szabályhoz, és nem ölelgetik a kislányt. Ha sír, akkor inkább azokkal a módszerekkel próbálják vigasztalni, amiket az anya ajánlott nekik. 

A nő nem bánta meg az óvodaváltással kapcsolatos döntését, és mindenkit arra biztat, hogy ha baj van, merjen bátran lépni és váltani. 

Indexkép: khamkhor képe a Pixabay-en

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja