SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Hogyan posztoljuk a gyerek bizonyítványát? SEHOGY!

Tóth Nikolett [cikkei] - 2023-06-19
Sárvári Györgyi meseíró, pszichológus arról írt a Facebookon, hogy a gyermeket és a biztonságát is sérti, ha a szülő kiposztolja a bizonyítványát. Még akkor is, ha kitűnő.

"A gyerek NEM az érdemjegye. Semmilyen életkorban nem az!"

Mindenkinek a saját döntése, hogy mit oszt meg az életéről a közösségi oldalakon. Van aki egyáltalán nem mutatja meg a gyermekét, míg más csak hátulról tesz fel róla képet. De olyan is akad, aki nagyon sok életképet oszt meg a családról. 

Sárvári Györgyi meseíró, pszichológus a napokban arról írt, hogy miért nem javasolja, hogy a szülő kiposztolja a gyermeke bizonyítványát. 

Mint mondja, a harmadikos gimnazista bizonyítványában szerepelt egy hármas, matekból. Később az érettségin azonban mégis ötöst írt belőle. 

"Mi ebből a tanulság? Hogy a gyerek NEM az érdemjegye. Semmilyen életkorban nem az! Hogy minél fiatalabb, annál inkább nem jelent semmit egy rossz jegy."

Szerinte bárkiből lehet bárki még akkor is, ha sokan nem hiszik ezt el. 

Arra is kitért azonban, hogy nem csak a rossz eredményeket, de a kitűnő bizonyítványt sem javasolja kiposztolni. 

"A gyerek bizonyítványának közhírré tétele azonban egy dolgot még csupa ötös esetén is súlyosan sért: ŐT MAGÁT, a gyereket. és szélsőséges esetben a biztonságát. Nem hiszem hogy ő posztolná, ha tudná, mit jelent a netes kontrol nélküli láthatóság."

Szerinte ez nem tartozik az ismerősökre, elég a szűk családnak megmutatni bizonyítványt - és nekik is csak akkor, ha a gyerek beleegyezik.


A mentális egészségünkre is hatással van mások posztjainak böngészése

Nemrég egy nagyon furcsa esetről hallottam: egy anyuka úgy kívánt boldog szülinapot a gyerekének, hogy a lánya ott állt mellette, mégis inkább a közösségi oldalára írta ki, hogy boldog szülinapot, kislányom!

Nagyon könnyen válhatunk a saját telefonunk rabjává: beszippant minket és egyszer csak azon kapjuk magukat, hogy több időt töltünk a virtuális térben, mint a való életben.

Ráadásul szakértők szerint a mentális egészségünkre is hatással van az állandó posztolás és mások posztjainak böngészése. Ha azt látjuk, hogy mindenki a legszebb oldalát mutatja, hogy milyen boldog, milyen jól él, milyen aranyos a gyereke, akkor könnyen azt hihetjük, hogy ez a valóság, pedig ez csak egy szelete az ismerősünk életének, amit megmutat.

Azt gondolhatjuk, hogy rajtunk kívül senkinek nincsenek problémái, ez pedig szorongáshoz és depresszióhoz is vezethet - holott a valóságban valószínűleg legalább annyi gonddal kell megküzdeniük ismerőseinknek is, mint nekünk.  

Mentális egészségünk megőrzése érdekében ezért jobb, ha mértéket tartunk a közösségi oldalak böngészésében, és - még ha nehéz is - megtaláljuk az arany középutat.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja