SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Engedjük játszani!

Családinet [cikkei] - 2006-01-20
Sok szülő rengeteg játékkal halmozza el gyermekét. A kicsi sokszor azt sem tudja, mihez kapjon hirtelenjében. Vajon tudja-e valaki, hogy mennyi játékra van szüksége egy gyereknek?
Engedjük játszani!

A kép jól ismert: a gyerekszobában hatalmas rendetlenség honol. Játékok hevernek szanaszét. A gyerek mégsem tudja, mivel játsszon. Aztán ha valamit mégis megpróbálunk elajándékozni, netán kidobni, biztosan azt keresi. Néha napokig tartó munkával megpróbálunk rendet teremteni, de máris itt a következő születésnap, közeleg karácsony, és kezdődik minden újra. Kérdés, hogy miért van szüksége a gyerekeknek játékra? Nem lennének elegendők a hétköznapi tárgyak? Mondjuk egy üres doboz, amire ajtót, ablakot lehet vágni, ki lehet festeni, bele lehet bújni. De ilyesmit persze nem ad ajándékba az ember.

A szakemberek szerint a játékokra azért van szükség, mert egy-egy játékszer felcsigázza a gyerekek érdeklődését, a játékban megmutatkoznak az ember testi és szellemi képességei. Egy-egy új játék megmozgatja a gyerekek fantáziáját, ki lehet valami újat próbálni, és eközben fejlődnek a gyerekek képességei. Ehhez pedig egy egyszerű kartondoboz - úgy hisszük -, mégsem elegendő.
A kislányok először megelégednek azzal, hogy bebújnak a mama cipőjébe, vagy ruhájába, utána azonban már sminkelni is akarnak. Ugyanígy a kisfiúk először beérik egy Matchboxszal, ha "autóst" akarnak játszani, később viszont már mentő és rendőrautó is kell nekik, kék fénnyel és szirénával, lehetőleg jó nagy méretben.

A gyerekeknek mindig új és új darabra van szükségük, de ennek korlátot kell szabni. Mert ha túl sok a játék, akkor a gyerekek számára áttekinthetetlenné válik a helyzet, és végül egyikkel sem játszanak. A káoszt legjobban úgy kerülhetjük el, ha – lehetőleg a gyerekkel együtt – szétválogatjuk és elrendezzük a tárgyakat. Ha ebben a munkában gyermekünk is részt vesz, akkor később könnyebben meg fogja találni a játékokat, és rá is szokik a rendszerezésre.  


www.nana.hu

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Azt mondta egy férfi az apának, hogy szerelmes a 13 éves fiába - akkorát kapott, hogy életveszélyes sérüléseket szenvedett

Azt mondta egy férfi az apának, hogy szerelmes a 13 éves fiába - akkorát kapott, hogy életveszélyes sérüléseket szenvedett

A Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Főügyészség vádat emelt az apával szemben.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.

A szerkesztő ajánlja