SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Gyógyszerrel akart végezni 3 éves gyermekével egy anya

Martincsevicsné Jenei Gizella [cikkei] - 2021-01-07
A zuglói nő gyógyszerrel próbálta megölni 3 éves kisfiát. Tervét a nagymama közbelépése hiúsította meg.

Egy 25 éves anya úgy döntött, hogy véget vet kisfia életének. Az okokra a rendőröknek sem tudott magyarázatot adni.

Az eset 2020. január 5-én reggel történt, amikor a nő a gyerek tejitalába nagy adag antidepresszánst oldott fel. A kisfiú szinte azonnal rosszul lett a gyógyszertől, hamar elvesztette az eszméletét is. Életét talán csak annak köszönheti, hogy a nő édesanyja a gyógyszer beadása után rövid idővel érkezett meg hozzájuk, és amikor észrevette, hogy milyen állapotban van az unokája, azonnal kórházba vitte.

A 25 éves anyát az eset után őrizetbe vették. Beismerte tettét, de nem tudott magyarázatot adni arra, hogy miért akarta megölni kisfiát.

dr. Funk Sándor toxikológus szerint nagyon ritka az ilyen eset, mert az antidepresszánsok nem alkalmasak arra, hogy valaki életét kioltsák. Túladagolás esetén olyan tünetek jelentkezhetnek, mint például a magas vérnyomás, labilitás, hányinger, remegés vagy izomgyengeség. Kisgyermekek esetében ezek a tünetek azonban sokkal súlyosabbak lehetnek.

A police.hu információi alapján a begyógyszerezett kisfiú eszméletlen állapotban került kórházba. Bár túlélte a gyógyszermérgezést, jelenleg is orvosi ellátásra szorul. A rendőrség emberölés kísérletének gyanúja miatt indított eljárást a 25 éves anya ellen.

Kép forrása: Alex Green fotója a Pexels oldaláról

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja