SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEKHÚSVÉT

Repülés kisgyerekkel: amivel megkönnyítheted, és amivel ne is próbálkozz

Kercsó Dorottya [cikkei] - 2020-06-03
A gyerekkel való repülés izzasztó pillanatokat rejt magában - az alábbiakban következzen néhány tanács, amellyel megkönnyíthetjük ezeket az órákat.

Gyerekkel repülni idegőrlő – ez az, amivel valószínűleg senki nem vitatkozik. Kezdve a csomagolás viszontagságaival – hogyan pakoljuk be a fél háztartást a nyaralásra, ha nem szeretnénk tízezreket otthagyni a túlméretes bőrönd miatt –, folytatva a repülőtérre rohanással, a biztonsági ellenőrzésre majd az esetleges útlevélvizsgálatra tömött sorokban történő várakozással, majd végül magával a repüléssel, ahol borítékolható, hogy a pici gyerek sírni, a nagy pedig unatkozni fog, és mi sehova nem tudunk menekülni a helyzet elől.


Tanácsok kisgyerekkel történő repüléshez


Előkészületek:

 

  • A legfontosabb: Ellenőrizd indulás előtt néhány héttel, hogy a gyermek úti okmányai – személyi igazolványa vagy útlevele – meddig érvényes.
  • Ha nem utazik mindkét szülő a gyerekkel, a másik mindenképpen írjon egy engedélyező nyilatkozatot magyarul és angolul vagy a célország nyelvén arról, hogy engedi a szülőtársnak a gyermek külföldre vitelét. Ezt nem szükséges ügyvéddel vagy közjegyzővel hitelesíttetni, azonban két tanú aláírása kelleni fog hozzá. Az engedélyező nyilatkozatra természetesen akkor is szükség van, ha a gyermek egy harmadik személlyel – például a nagyszülővel – utazik.
  • Sok idegeskedésnek vehetjük elejét, ha nem a poggyászon spórolunk. Egy kisgyermeknek rengeteg holmira van szüksége a nyaraláson, ezek nem biztos, hogy elférnek a legkisebb bőröndben.
  • A gyermek legszükségesebb felszerelését – enni- és innivaló, pelenka, váltás ruha, plüss, könyvek, játékok – a kézipoggyászba pakoljuk, amit magunkkal viszünk a repülőre. Ne járjunk úgy, mint az az anyuka, aki a repülőn, éles helyzetben vette észre, hogy az összes tiszta pelenkát feladta a csomagokkal!
  • Főleg a fapados légitársaságokra jellemző, hogy elsőbbségi beszállás megvásárolása fejében engedélyezik egy plusz kézipoggyász felvitelét a gépre. Érdemes élni ezzel a lehetőséggel, főleg, hogy vannak, akik hírhedtek arról, hogy a csomag minimális túlsúlya esetén is komoly büntetést szabnak ki.
  • Szintén fapados légitársaságokra jellemző, hogy külön ülőhely vásárlása nélkül a rendszer szétülteti a nagyobb (általában 12 éven felüli) gyereket a szüleitől. Ha nem szeretnénk így járni, inkább fizessünk azért, hogy egymás mellett ülhessünk.
  • A babakocsit és a gyerekhordót általában díjmentesen fel lehet adni. Ilyenkor a baba a repülő lépcsőjéig a babakocsiban maradhat, ott a személyzet elveszi azt, és a raktérbe pakolja. A babakocsit leszállás után azonnal visszakapjuk.


A repülőtéren
 

  • A repülőtéren minden nagyon drága, ezért készüljünk elegendő enni- és innivalóval. Babákra nem vonatkozik az 1 dl/fős folyadékkorlátozás, amit a biztonsági ellenőrzésen át lehet vinni, így nyugodtan készülhetünk tápszerrel vagy bébiétellel, de arra számítsunk, hogy elképzelhető, hogy ott helyben bele kell kóstolnunk.
  • Nem ördögtől való ötlet a gyerekhám, főleg, ha egyedül utazunk két kicsivel.
  • A repülőtéren még a nagyobbacska gyereket se hagyjuk egyedül egy pillanatra sem. Ebben a speciális helyzetben azért sem szólhat meg senki, ha egy tízéves fiút magunkkal viszünk a női mosdóba (a fülkébe nyilván nem kell).
  • Vásároljunk keménycukorkát, amit fülfájás esetén a repülőn adhatunk a nagyobb gyereknek.


A repülőn

 

  • 2 éven aluli gyerekeknek nem kötelező külön ülőhely vásárlása, utazhat a szülei ölében is. Nekünk kell tudnunk, melyik megoldás a kényelmesebb.
  • Kisgyereket, ha külön ülésen utazik, ajánlatos a neki megfelelő autós gyerekülésbe vagy babahordozóba csatolni. Légitársaságtól függ, hogy ezt mennyi idős korig engedélyezik, és kérnek-e érte felárat.
  • Több gyermek esetén célszerű jó előre tisztázni, hogy mikor ki ül az ablak mellett, ezzel is elkerülendő a hangos veszekedést.
  • A fedélzeten a megszokottnál szárazabb a levegő, ezért készüljünk sok folyadékkal.
  • Gyerekek füle nagyon gyakran fájdul meg a repülőn. Folyadék lassú kortyolása, keménycukorka szopogatása vagy rágózás enyhítheti a problémát. Anyatejes babát ilyenkor nyugodtan megszoptathatunk, az is sokat szokott segíteni.
  • Vigyünk magunkkal a fedélzetre könyvet, apró játékot, szeretett plüsst, esetleg kispárnát. Azért soha senki nem szól, ha a kisgyerek a kézipoggyászba be nem férő maciját a kezében szorongatva lép a repülőre.
  • A repülőn utazás nagymértékű alkalmazkodóképességet kíván minden utastól, így a gyerekesektől is. A megfelelő étkezési és játszási szokások kialakításának megkezdése nem a repülőútra való. Tegyünk meg mindent azért, hogy a gyerek minél kevesebbet sírjon, hisztizzen.
  • Mindemellett az utazással járó kellemetlenségek értelemszerűen megviselik a gyerekeket, akik ezért nyűgösebbek, sírósabbak a megszokottnál. Ezt a többi utasnak is tudomásul kell vennie.

Kapcsolódó cikkeink:

Kép: Robert Kneschke / shutterstock

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Letartóztatták a holtan talált berekfürdői kisfiú anyját

Elrendelte a bíróság szerdán a holtan talált berekfürdői kisfiú német állampolgárságú anyjának letartóztatását - közölte a Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Főügyészség az MTI-vel.

Kegyetlen bántalmazás a csepeli technikumban: diákok kínozták meg fiatalabb társukat

Négy 19 éves diák brutális módon bántalmazta 15 éves iskolatársát a csepeli Weiss Manfréd Technikumban. Az eset során a fiút megverték, lekötözték, majd vízzel fojtogatták.

A tavaszi UV-sugárzás elleni védekezés fontossága

A tavasz beköszöntével az éghajlat változása mellett a napsugarak intenzitása is fokozatosan növekszik. Bár sokan a nyári hónapokkal társítják az erős napfényt és a lehetséges bőrkárosodást, már a tavasz elején is jelentős UV-sugárzási értékek érhetők el. E blogbejegyzés célja, hogy részletesen ismertesse az UV-sugárzás tudományos hátterét, annak hatását a bőrre és a szemre, valamint bemutassa a megelőző intézkedéseket, amelyekkel elkerülhetjük a hosszú távú károsodásokat.

Tragédia az arizonai tavon: négy hónapos csecsemő hunyt el az extrém hőség miatt

Egy családi hajókirándulás tragédiába torkollott Arizonában, amikor a négy hónapos Tanna Rae Wroblewski életét vesztette a szélsőséges hőmérséklet következtében. Az eset rávilágít a hőség veszélyeire és a megelőzés fontosságára.

Kockázatot hordoznak az otthoni víztisztitók a Semmelweis Egyetem szakértője szerint

Magyarországon általában semmi nem indokolja, hogy tisztított ivóvizet igyunk. A Semmelweis Egyetem közegészségtudományi szakértője szerint a vélt szennyeződéseket eltávolító háztartási berendezések ugyanakkor számos egészségügyi kockázatot hordoznak, és sok esetben rontják a vezetékes víz mikrobiológiai minőségét.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja