SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Nézem az ingerült szülőket, amint a gyerekeiket rángatják...

- 2018-08-28
Szinte naponta jelennek meg cikkek, amik arról szólnak, hogy kisgyerekek életüket vesztették a szülők gondatlansága miatt.

Ma azt olvastam, hogy egy anyuka megfeledkezett a 3 hónapos kisbabájáról és dolgozni ment. Mire a munkaidő végén rátalált az autóban hagyott picire, már késő volt.

Az ember a teremtés koronája. Minden más teremtmény felett állónak érzi magát. Néhány napja a szülői gondoskodás magasiskolájából mégis egy aprócska madár adott leckét nekünk, embereknek. A teraszon üldögéltünk Fannival, amikor a cicánk kisétált a házból, hogy egy kis füvet rágcsáljon. Ahogy megjelent a kertben, a környékbeli fákon riadót fújtak a madarak.

Az egyikükben különösen erős volt a védelmező ösztön. A veréb nagyságú madárka hangos csipogással odarepült közvetlenül a hatkilós párducunk elé, csapkodott a szárnyaival, mindent elkövetett, hogy magára vonja a figyelmét és elcsalja a közelben lévő fészkétől. Szegény teljesen kétségbe volt esve, bármit megtett volna azért, hogy az utódait megóvja. Szó szerint az életét is feláldozta volna a kicsinyeiért. Nem tudhatta, hogy a cicánk - aki pár napos korában megárvult és mi neveltük fel - sokkal inkább érzi magát embernek, mint macskának és esze ágában sincs levadászni a fiókáit. Ő a veszélyt látta, amit mindenáron el kell távolítani a fészek közeléből.

Nézem az ingerült szülőket, amint a gyerekeiket rángatják. A kismadárra gondolok és arra, hogy milyen kár, hogy az emberiség egy részéből már kihalt ez a mindent elsöprő, önfeláldozó szülői gondoskodás.

Forrás: Lányomnak az életről
Indexkép: publicdomainpictures.net

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Szalmonellával fertőzött liszt került az Aldi üzleteibe

Az Aldi szalmonellával szennyezett Happy Harvest hajdinalisztet vonat ki a forgalomból, a visszahívott termék minőségmegőrzési ideje 2025. november 20. - közölte a Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) kedden az MTI-vel.

A sclerosis multiplex-szel élőknek nyújt segítséget a Semmelweis Egyetem oktatóvideója

Háromszor gyakoribb nőknél az ezerarcú betegségként is emlegetett sclerosis multiplex, mint férfiaknál. Az első tünetek jellemzően 20-40 éves kor között jelentkeznek. A krónikus, autoimmun megbetegedés tünetei nagyon változatosak, előrehaladása egyénenként változó. Mivel a betegség gyakran ellehetetleníti az érintettek mindennapi tevékenységeit, ezért nagyon fontos a diagnózist követően az idejében megkezdett rehabilitáció, komplex fejlesztés. A Semmelweis Egyetem oktatóvideója ehhez nyújt segítséget.

Az általános iskolai beiratkozás menete a 2025/2026-os tanévre

Hamarosan kezdetét veszi az általános iskolai beiratkozás a 2025/2026-os tanévre. Mi a beiratkozás menete? Mit intézhetünk el online? Milyen dokumentumokra lesz szükség? Hogyan lehet halasztani az iskolakezdést? Összegyűjtöttük a fontos tudnivalókat.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja