SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Nézem az ingerült szülőket, amint a gyerekeiket rángatják...

- 2018-08-28
Szinte naponta jelennek meg cikkek, amik arról szólnak, hogy kisgyerekek életüket vesztették a szülők gondatlansága miatt.
Nézem az ingerült szülőket, amint a gyerekeiket rángatják...

Ma azt olvastam, hogy egy anyuka megfeledkezett a 3 hónapos kisbabájáról és dolgozni ment. Mire a munkaidő végén rátalált az autóban hagyott picire, már késő volt.

Az ember a teremtés koronája. Minden más teremtmény felett állónak érzi magát. Néhány napja a szülői gondoskodás magasiskolájából mégis egy aprócska madár adott leckét nekünk, embereknek. A teraszon üldögéltünk Fannival, amikor a cicánk kisétált a házból, hogy egy kis füvet rágcsáljon. Ahogy megjelent a kertben, a környékbeli fákon riadót fújtak a madarak.

Az egyikükben különösen erős volt a védelmező ösztön. A veréb nagyságú madárka hangos csipogással odarepült közvetlenül a hatkilós párducunk elé, csapkodott a szárnyaival, mindent elkövetett, hogy magára vonja a figyelmét és elcsalja a közelben lévő fészkétől. Szegény teljesen kétségbe volt esve, bármit megtett volna azért, hogy az utódait megóvja. Szó szerint az életét is feláldozta volna a kicsinyeiért. Nem tudhatta, hogy a cicánk - aki pár napos korában megárvult és mi neveltük fel - sokkal inkább érzi magát embernek, mint macskának és esze ágában sincs levadászni a fiókáit. Ő a veszélyt látta, amit mindenáron el kell távolítani a fészek közeléből.

Nézem az ingerült szülőket, amint a gyerekeiket rángatják. A kismadárra gondolok és arra, hogy milyen kár, hogy az emberiség egy részéből már kihalt ez a mindent elsöprő, önfeláldozó szülői gondoskodás.

Forrás: Lányomnak az életről
Indexkép: publicdomainpictures.net

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

A szamárköhögés (pertussis) egy rendkívül fertőző, bakteriális eredetű betegség, amelyet a Bordetella pertussis nevű baktérium okoz. Legfőképpen a légutakat érinti, és minden korosztályt veszélyeztet, de különösen a csecsemőkre jelent nagy kockázatot. Az elmúlt évekhez képest Magyarországon drámaian nőtt az esetek száma, így fontos, hogy minden szülő tisztában legyen a tünetekkel, a megelőzéssel és a kezelési lehetőségekkel.

A szerkesztő ajánlja