SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Letölthető, játékos kiadvány a kézmosás fontosságáról

Családinet [cikkei] - 2018-03-13
Egészen kiskortól taníthatók az élelmiszerbiztonság alapjai, hívja fel a figyelmet budapesti óvodákban szervezett rövid játékos előadásaival a Nébih "Ételt csak okosan!" kampány csapata. Az ingyenes programhoz a közeljövőben az ország területén működő önkormányzati, alapítványi és egyházi fenntartású óvodák is csatlakozhatnak majd.

A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) munkatársai az idei évtől heti rendszerességgel látogatnak el, egyelőre budapesti óvodákba, ahol kb. 20 perces rövid, játékos foglalkozással hívják fel a figyelmet az élelmiszerbiztonság, a higiénikus és célirányos élelmiszer vásárlás, a helyes élelmiszer tárolás, valamint az alapos kézmosás fontosságára.

A Nébih "Ételt csak okosan!" kampányának csapata hetente 2-3 óvodában, a középsős, nagy valamint vegyes csoportokban tartja meg az élelmiszerbiztonsági foglalkozásokat.

Az óvodás gyermekek egy mágnes tábla és apró, műanyag élelmiszerek segítségével eljátsszák a bevásárlást, miközben lehetőség nyílik a helyes szokások interaktív átadására. A bevásárlás végeztével az otthoni teendőkre irányul a figyelem, amikor is a helyes kézmosás fontosságával és az élelmiszerek megfelelő tárolásának alapszabályaival ismerkedhetnek meg az ovisok. Az óvodai játékos bemutatóhoz kapcsolódik a "Tiszta kézzel" című kiadvány, a kézmosás fontosságáról. Ha a gyerekek helyesen végzik el a kitűzött feladatokat, akkor a végén szuperhős igazolványt kapnak.

A Nébih 2013-ban indította útjára az "Ételt csak okosan! Élelmiszerbiztonságról mindenkinek!" elnevezésű társadalmi célú kampányát, melynek célja, hogy korcsoport-specifikusan felhívja a lakosság figyelmét arra, hogy az élelmiszer eredetű megbetegedések 70%-a megelőzhető.

A kampány része az óvodás korú gyermekek szemléletformálása, elsősorban játékokon keresztül. A tudatos vásárlói magatartás kialakításában nélkülözhetetlenek a már kora gyermekkorban elsajátított ismeretek. Az óvodában, majd később iskolában megszerzett tudás alapot biztosít ahhoz, hogy a gyerekek felnőttként magabiztosan eligazodhassanak élelmiszerbiztonsági kérdésekben.

A Nébih a közeljövőben a budapesti intézmények mellett az ország területén működő önkormányzati, alapítványi és egyházi fenntartású óvodákat is tervezi bevonni a programba. Az interaktív bemutató ingyenes, az intézmények részvételi szándékukat az info@eteltcsakokosan.hu e-mail címen közvetlenül is jelezhetik. Az óvodák egész évben, folyamatosan csatlakozhatnak a programhoz.

Forrás: nebih
Indexkép: eteltcsakokosan

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja