SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Szülőtartásról kamaszoknak

Török Monika [cikkei] - 2004-03-15
Néha nagyon nehéz a szülőkkel. Nos, ha egy kamaszgyermek mindezek ellenére célt akar elérni, rendkívül ravasznak kell lennie.

Vegyünk például egy egyszerű esetet, amikor az illető kamasz, esetünkben leány, végre megbeszélte a barátjával, hogy másnap találkoznak, elnéznek egy moziba, utána kis séta, miegyéb. Ha eredményt akar kicsiholni betokosodott, kispolgári szüleiből, semmiképp ne tegye a következőket:

  • A telefonbeszélgetés ne tartson negyven percnél tovább. A szülők valami egészen rejtélyes okból már a tizedik perc után rendkívül idegesek lesznek, horribilis összegű telefonszámlákat emlegetnek, és ilyen állapotukban képtelenség velük szót érteni.
  • Ügyelni kell a látszatra: ne a telefonbeszélgetés után - órákkal, félvállról - közöljük az ősökkel ultimátumszerűen a másnapi programunkat. Ezt rosszul reagálják már az ő korukban. Sokkalta célszerűbb a beszélgetést megszakítva, nagy, ártatlanul pislogó szemekkel, bűbájosan megkérdezni nem volna-e ellenükre a dolog. Ennek nehéz ellenállni, még egy szülőnek is. Ilyenkor aztán bátran lehet folytatni a diskurálást, már az időlimit betartásával persze.
  • A mozira - sajnos  - pénz kell, ami az ember szüleinek van, a kamasznak meg sosincs, valahogy meg kell oldani az anyagiak konfliktusmentes átcsoportosítását. Hazudni kevéssé célszerű, még egy anyuka is előbb-utóbb gyanút fog, ha állandóan ebédbefizetést emlegetünk. Próbálkozzunk vadonatúj trükkel: mondjunk igazat. Zsebpénzünk utolsó fillérjeit elhamburgereztük a haverokkal, és most annyira kellemetlen ez az egész, mert ha tudtuk volna, mi lesz a program, takarékosabbak lettünk volna stb. Szakadj meg, szív - effektus. Megszakad. Illik mértéket tartani a kunyerálásnál egyébként, tekintettel hosszú távú céljainkra.
  • Induláskor kerüljük a feltűnést. Egyetlen őskövület sem veszi jónéven, ha gyermeke égbezselézett, rikító színű hajjal, feketére festett szájjal és körömmel, zsilettpengékkel ékítve, továbbá acélbetétes bakancsban és szakadt bőrkabátban lép a nyilvánosság elé. Tartsunk fontossági sorrendet: ha most nem a függetlenségi háború megnyerése, hanem az a cél, hogy a barátunkkal találkozzunk, egy-két orrpiercinget nyugodtan mellőzhetünk. Valamit valamiért.
  • Az ajtón kilépve mindenképp vessünk oda egy futó köszönést és egy hozzávetőleges időpontot a hazaérkezésünkre vonatkozólag. Ez semmiképp ne a következő héten legyen.

Ha sorozatosan így járunk el, szüleink lassan megszelidülnek, már-már emberszabásúak lesznek, és olykor még a fejüket is hagyják megsimogatni.

Fotó: www.foter.com

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja