SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

5 hiba, amelyet gyakran elkövetnek a szülők

Családinet [cikkei] - 2016-12-06
A mai gyerekek nehezen kezelhetőek, önfejűek, és valljuk be sokszor a szülők fejére nőnek. Hányszor láttunk már üzletben makacsul üvöltő gyereket, vagy felnőttnek üvöltöző fiatalt? Miért lesz gyerekközpontú az egész napunk, miért a gyerek mondja meg, hogy hová megyünk, mit veszünk, vagy éppen mit csinálunk? Szakemberek szerint a szülők nagyon sok esetben hibásak azért, mert a gyerek “rabszolgáivá" válnak.

Nézzük azokat a hibákat, melyeket oly gyakran elkövetnek a szülők. Emma Jenner, a Huffington Post szakértője szerint 5 súlyos hiba jellemző, melyeknek következményeit csak sokkal később fogjuk megérezni.
 

1. Félünk a saját gyerekünktől

Ha a gyerek egy másik csészéből kéri a tejet, mint amibe éppen kitöltöttük, gyorsan igyekszünk teljesíteni a kívánságát, hogy elkerüljük a hisztit. Attól félünk, hogy nem fogja meginni a tejet, és sírni kezd.
Emma szerint ez egy nagyon nagy hiba. Ne hagyjuk, hogy a gyerek parancsoljon. Ha nem tetszik neki a csésze, és ezért nem akarja meginni a tejet, nyugodtan sírjon, akár vonuljon be a szobájába, és ott rendezze magában a dolgokat. Nem kell mindig azt tenni, amit a gyerek mond, hagyjunk időt neki, hogy átgondolja a történteket.
 

2. Csökkennek az elvárások

Az egyik legnagyobb hiba az, ha nyilvánosság előtt csak azért bocsátunk meg egy gyereknek, és adjuk be a derekunkat a hisztijének, mert, hogy “ő még csak egy gyerek, majd kinövi”. Ezzel arra buzdítjuk a gyereket, hogy továbbra is folytassa ezt a viselkedést, hiszen úgyis teljesülni fog minden kívánsága.
Ne felejtsük, egy gyerek mindenre képes azért, hogy elérje, amit akar. Emma azt mondja, hogy elvárásokat kell támasztani a gyerekkel szemben, így ismeri csak meg igazán a határait.
 

3. Kiborulunk, ha mások szidják a gyereket

Régen a tanárok szigorú szavakkal illették a gyereket, ha az nem úgy viselkedett, ahogy elvárták volna. Napjainkban, ha egy tanár szidja a gyereket, a szülő kiáll mellette, védelmezi, esetleg még a tanárt is bepereli. Mielőtt felelőtlenül cselekednénk, gondoljuk át, hogy volt-e oka a tanárnak a gyereket szidni, megfenyíteni.
 

4. A gyerek áll mindig az első helyen

Sajnos sok szülő eltúlozza a dolgokat, és a nap 24 órájában a gyerek kiszolgálására fekteti a hangsúlyt. Ne tegyük ezt, mert egy bizonyos szinten túl már egyáltalán nem fogjuk tudni irányítani őt. 
Sok szülő már teljesen félredobja a saját életét, csak a gyereknek él. Tanulja meg, hogy mindenkinek megvannak a saját feladatai, kötelezettségei, tanuljon meg egyedül játszani, és akkor is képes legyen lefoglalni magát, ha éppen nem vagyunk mellette. Higgyük el, nem történik semmi, ha a gyerek egy kis időre egyedül marad.
 

5. Nem mindig a könnyebb út a jobb!

A szülők gyakran a könnyebb utat választják, hogy jobb legyen a gyereknek. Például inkább kezébe adják a telefont, hogy azon nézze a mesét, minthogy olvasnának neki. Vagy inkább megveszik neki a csokit, csak azért, hogy ne üvöltsön az üzletben. Meg kell tanítani a gyereket arra, hogy hogyan legyen türelmes.

Forrás: Filantropikum.com
Fotó: martakoton/pixabay.com

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

A herecsavarodás okai, tünetei és kezelése - az újszülöttek és a kamaszok nagyobb veszélyben vannak

A herecsavarodás (heretorzió vagy torsio testis) egy ritka, de súlyos állapot, amely leginkább újszülötteknél és a serdülés korai szakaszában járó fiúknál fordul elő, de bármely életkorban kialakulhat. A probléma a herekocsány megcsavarodásával jár, amely a herék vérellátását gátolja. Ez kezelés nélkül a here elhalásához is vezethet.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja