SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

5 gyereknevelési hiba, amit lehet, hogy te is elkövetsz

Családinet [cikkei] - 2014-08-12
Napjainkban talán sokkal nehezebb, nagyobb feladat a gyereknevelés. Bármennyire is próbáljuk megtalálni az arany középutat a számítógép és a focipálya között, lehet, hogy a gyerek mégis kezelhetetlen, sőt kibírhatatlan kamasszá cseperedik. Milyen hibát követ el leggyakrabban a mai szülő?

1. Félelem és önfeláldozás

Történt már olyan, hogy a kislányod elkezdett hisztizni egy szoknya miatt, amit nem akart felvenni, és te máris rohantál a másikért? Miért akarjuk teljesíteni a gyerekünk minden kívánságát? Nyugodtan hagyjuk, hogy elégedetlenkedjen, hiszen meg kell valahol, valamikor tanulja, hogy nem minden az ő kénye-kedve szerint történik. Jobb, ha előbb rájön erre, mintha a későbbiekben, nagyobb korában is emiatt kellene veszekedni vele. Ne féljünk nemet mondani, főleg akkor, ha komoly okunk van rá.

2. Ne csökkentsük az elvárásokat!

Hajlamosak vagyunk mindig egy kicsit engedékenyebbek lenni a gyerekekkel. Egyet legyintünk, ó, most dackorszakban van, kicsit nyűgösebb, elviselhetetlenebb a kelleténél vagy épp nincs kedve ezt vagy azt csinálni. Ne hagyjuk, hogy ez így legyen! Sokkal többre képes, mint amennyit gondolunk róla!

3. Közös teherviselés

Nem lehet csak a gyereket vagy csak a szülőt hibáztatni, ha a gyerek a boltban fél órán keresztül torkaszakadtából üvölt azért, mert nem kapja meg az ötödik csokiját. Ha hisztizik, az anya igenis dicséretet érdemel azért, mert nem fogta be a száját egy csokival, hanem határokat szabott neki.

4. Nem az egyszerűbb út a jobb

A gyereket könnyen el lehet hallgattatni, ha a kezébe nyomjuk például a tabletünket és berakunk neki egy tucatnyi mesefilmet. Fontos azonban, hogy a gyermek le tudja magát egyedül is foglalni. Magában is el kell tudjon játszani, hiszen ez lesz majd az alapja annak, hogy a későbbiekben egyedül is meg tudja oldani a problémáit.  

5. Nem mindig a gyerek az első

Nem kell egész életünkben arra figyeljünk, hogy a gyerek programjához igazodjunk. Ne dobjuk félre teljesen saját életünket, igényünket. A kicsinek meg kell tanulnia türelmesen várni arra, hogy megkapjon valamit.


Forrás: filantropikum.com
Kép: 
flickr.com
 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja