SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEKHÚSVÉT

Mitől fájhat a gyerek feje?

Gombos Beáta [cikkei] - 2009-04-10
A fejfájás főleg a migrénes, a kicsiket és a nagyokat egyaránt megviseli. Egyre több gyermek szenved benne. A legtöbb szülő nem tudja, kihez kell fordulni, milyen vizsgálatokat kell elvégeztetni, ha gyermekénél is jelentkeznek a kellemetlen tünetek.

A fejfájásnak számtalan oka lehet, legyen az rövidebb, vagy hosszabb ideig tartó. A felnőttek sem tudják sokszor, mi okozza a fájdalmat, a gyerekeknél pedig még nehezebb kideríteni. Nehezíti a helyzetet, hogy ők még nem tudják megfogalmazni, úgy a fájdalmukat, hogy abból egyértelműen tudjuk, mi a baj.

fejfájásA szülőkben sokszor felmerül a kérdés: „Igazat mond-e a gyerek?”, vagy esetleg így akarja elkerülni az óvodába, iskolába menést. Figyeljük a jeleket: ha sápadt, kerüli a fényt gyerekünk, biztosak lehetünk benne, hogy erős fejfájása van. Viszont, ha csak szimulálja a bajt, akkor is keresni kell az okokat. Szorongás, fóbia és szeretethiány állhat a háttérben.

Mi, felnőttek általában egy gyógyszer bevételével megoldjuk a fájdalmuk csökkentését. Sok esetben gyerekünknek is fájdalomcsillapítót adunk mondván, „Ne szenvedjen a gyerek!”. Ideig-óráig hat is a pirula. De, a fájdalom okát nem szünteti meg!
Legjobb megoldás, ha lefektetjük gyermekünket és elkezdjük feltárni a pszichés hátteret, különösen, ha nincs testi ok. Minél előbb utána kell járni az okok felkutatásának, mert minél tovább fennáll egy tünet, annál nehezebb megszüntetni.  Arról már nem is beszélve, hogy a rendszeres fejfájás hatással van  gyermekünk hangulatára, viselkedésére, koncentrációs zavart okozhat, zavarhatja az iskolai feladatokban is.
Első teendőnk, hogy a gyerekünk panaszairól, visszatérő tüneteiről tájékoztassuk a gyermekorvost, aki valószínűleg a következő vizsgálatokat fogja előírni:

•    Szemészet
•    Fogorvos
•    Vérvétel


•    Gyermek-neurológia, reflexológia
•    Fül-orr-gégészet
•    Speciális fájdalom-ambulancia
•    Pszichológia
•    Kineziológus, természetgyógyász
•    Epilepszia-, alvás-vizsgálat
•    Lehetséges, hogy MR, CT vizsgálatra is szükség lehet, de ez már csak a legvégső esetben

Legtöbb esetben elég, ha megváltoztatjuk gyermekünk napi menetrendjét. Legfontosabb a nyugalom, sok játék. Ha ezeket is szem előtt tartjuk, biztosak lehetünk benne, hogy enyhülnek a panaszok.
 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Letartóztatták a holtan talált berekfürdői kisfiú anyját

Elrendelte a bíróság szerdán a holtan talált berekfürdői kisfiú német állampolgárságú anyjának letartóztatását - közölte a Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Főügyészség az MTI-vel.

Kegyetlen bántalmazás a csepeli technikumban: diákok kínozták meg fiatalabb társukat

Négy 19 éves diák brutális módon bántalmazta 15 éves iskolatársát a csepeli Weiss Manfréd Technikumban. Az eset során a fiút megverték, lekötözték, majd vízzel fojtogatták.

Közeledik a tavasz, gyakoribb a migrén?

A migrénesek pontosan tudják, melyek azok a triggerek, amelyek kiváltják náluk a görcsös fájást. Leggyakrabban bizonyos ételeket, fényt, hangokat, stresszt szokás emlegetni, de sokan vannak, akiket az időjárásváltozás visel meg. Dr. Para Szabolcs, a Neurológiai Központ neurológusa a közeledő tavaszi frontok kapcsán beszélt a migrén kezelési lehetőségeiről.

Tragédia az arizonai tavon: négy hónapos csecsemő hunyt el az extrém hőség miatt

Egy családi hajókirándulás tragédiába torkollott Arizonában, amikor a négy hónapos Tanna Rae Wroblewski életét vesztette a szélsőséges hőmérséklet következtében. Az eset rávilágít a hőség veszélyeire és a megelőzés fontosságára.

A tavaszi UV-sugárzás elleni védekezés fontossága

A tavasz beköszöntével az éghajlat változása mellett a napsugarak intenzitása is fokozatosan növekszik. Bár sokan a nyári hónapokkal társítják az erős napfényt és a lehetséges bőrkárosodást, már a tavasz elején is jelentős UV-sugárzási értékek érhetők el. E blogbejegyzés célja, hogy részletesen ismertesse az UV-sugárzás tudományos hátterét, annak hatását a bőrre és a szemre, valamint bemutassa a megelőző intézkedéseket, amelyekkel elkerülhetjük a hosszú távú károsodásokat.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja