Egyre kevesebben nyelvvizsgáznak
A középiskolások fontosabbnak tartják a nyelvtanulást, mint az idősebbek
2020 óta visszaesett a nyelvvizsgázó huszonévesek száma – ez derül ki az Oktatási Hivatal Nyelvvizsgáztatási Akkreditációs Osztály (NYAK) adataiból.
Az Eduline arról ír, hogy már a járvány idején visszaesett a nyelvvizsgázók száma, de azóta sem tért vissza a korábbi szintre.
2013 és 2019 között évi 120-135 ezren nyelvvizsgáztak. Tavaly már csak 83 ezren, sőt: közülük csak 60 ezren szereztek bizonyítványt.
A koronavírus-járvány miatt a nyelviskolák és a nyelvvizsgaközpontok egy időre bezártak.
2021-ben és 2022-ben a kormány nyelvvizsga-amnesztiát rendelt el a járványra hivatkozva: ez azt jelentette, hogy azok az egyetemisták is kaptak diplomát, akik nem szerezték meg a nyelvvizsgát.
További érdekesség, hogy az adatok alapján a középiskolások fontosabbnak tartják, hogy nyelveket tanuljanak, a fiatalabbak ugyanis jóval többen nyelvvizsgáznak, mint az idősebbek.
Eltörölték a nyelvvizsga-követelményt
Korábban beszámoltunk róla, hogy egy törvénymódosító javaslatból az derült ki nemrég, hogy eltörlik a nyelvvizsga-követelményt. Ez azt jelenti, hogy a jövőben csakis az egyetemeken múlik majd, hogy milyen nyelvtudást várnak el a hallgatóktól, vagy elvárnak-e egyáltalán bármilyet. Így a diplomához, sőt, a doktorihoz sem biztos, hogy feltétel lesz a nyelvvizsga.
Indexkép: F1 Digitals képe a Pixabay-en
Közösségi hozzászólások: