SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Ballagás szadai módra

Mezei Csongor Andrea [cikkei] - 2021-04-29
Az idei már a második ballagás, amikor a szadai szülői közösség bizonyítja: a váratlan és szomorú helyzetekben is termelődnek pozitív energiák, ilyenkor is szárnyalhat a teremtő erő, és a szeretet utakat talál. Szadán egy anyuka ötletére elindult egy mozgalom: amelyik háznál ballagó diák van, ott kitesznek a ház elé egy kiskosarat, virágot, lufit, amelyik jelzi, hogy itt érettségire készülő fiatal lakik. A mozgalomban részt vevő szülők pedig végigjárják a címeket, és további "huncutságokat" helyeznek el a kosárban, hogy ez az időszak így is emlékezetes maradjon.

A kreatív ballagás mozgalmat egy szadai anyuka, Forgács Fanni ötlete indította el, majd a szadai mintát Csorváson is követni kezdték. A szülők, barátok, sőt idegenek is csatlakoztak a címeket körbejáró csapathoz, az eredeti helyszínen pedig még az Idősek Otthonából is vittek ünnepi köszöntő sorokat.

ballagási ajándékok Szadán
Fotó: Forgács Fanni/facebook

A ballagó fiatalok tavaszra általában már fokozott hangulatban vannak, készülnek, izgulnak, tanulnak. Ám a járvány miatt már második éve, hogy hiába öltöztetik díszbe a szívüket, ehhez nem csatlakozhat külső megjelenési lehetőség, nem gyűlhet össze a család, nincs ünneplő fényes nap. A szülők szíve elfacsarodik, látván, hogy az új, ismeretlen helyzet megfosztja gyermekeiket az Ünneptől.

A recept a következő: végy egy jó ötletet, és némi odaszánást – minden szeretet diktálta cselekvés így kezdődik. Szervezz csoportot a településeden – minél többen vagytok, annál jobb! Gondolj egy nagyot! Legyenek cinkosaid, de persze teljes titokban! A szadaiak az eseményeknek ezen a pontján azzal az élménnyel találták szembe magukat, hogy a szeretet hulláma végigsöpört a falun.

kapuban ballagási kosár Szadán
Fotó: facebook

A csoport ügyködése révén létrejött a falubeli ballagók listája, és megindult a titkos készülődés. A ballagó családok kitették a kapukba a kosarat, vázákat. A csoport pedig végigjárta az összes címet, ajándékokat raktak a kosarakba, orgonát a vázába, és felkötötték a lufikat. Volt, ahol zene szólt, és sok helyen folytak a még álomittas arcokon könnyek. Ha pizsama-pólós ruhákra is.

ballagási ajándék orgona Szadán
Fotó: Forgács Fanni/facebook

A szadai menet látogatási listája egyre bővült, és maguk a diákok is csatlakoztak hozzá. A kis kezdeményezés jelképpé nőtte ki magát.

„Büszke vagyok, hogy ti vagytok a szüleim” – hangzott el aznap a kezdeményező anyuka lányától.

Frissítés:

Cikkünk megjelenése után az alábbi kedves üzenetet és fotókat kaptuk egy szadai édesanyától:

"Olvastam, hogy a 2020- ban kezdeményezést a Szadai érettsegizők mintájára máshol is kezdeményezték...
De most azért írok, mert Szadán, idén is megtartották, eme gesztust. A tegnapi nap folyamán megint elballagtak a végzősök, idén a fiam is részesült benne, és felemelő érzés volt... amilyen örömmel, olvasta, nézegette a sok kedves meglepetést... 🥰

Ballagás Szadán
Ballagás Szadán
Ballagás Szadán

Nagyon szép nap volt a tegnapi nap...hálás köszönet érte a Szadai lakosoknak , illetve Andrea Grivantnak aki idén megszervezte...a gyerekeknek.🙏🥰❤

Büszke vagyok Szadára, az itt élő emberekre...csodás dolgokra képesek...🙏🥰❤"

 

Nyitókép: Forgács Fanni/facebook

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja